تاریخ 1398/04/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرعامل شرکت توزيع برق سمنان در جلسه شوراي اداري:
همکاري ادارات در مديريت بهينه مصرف براي عبور موفق از پيک بار تابستاني يک ضرورت است

سرويس خبر

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان در جلسه شوراي اداري، وضعيت برق استان و روند مصرف برق به ويژه ادارات را تبيين و ارائه کرد.

سيد‌محمد موسوي‌زاده در اين نشست از حمايت‌هاي بي‌دريغ نماينده ولي فقيه در استان و امام‌جمعه سمنان، استاندار، نمايندگان مردم شريف استان در مجلس شوراي اسلامي، معاونين استاندار، ائمه جمعه، فرمانداران و کليه مسئولان استان در زمينه موضوعات مرتبط با مديريت بهينه مصرف برق قدرداني نمود و گفت: مشارکت ادارات در مديريت مصرف براي عبور موفق از پيک بار تابستاني، يک ضرورت است.

وي اظهار داشت: با فرارسيدن تابستان و افزايش دما و وقوع پيک بار، طرح "098" يعني تابستان بدون خاموشي با اتکا به مشارکت همگاني مشترکين از سوي شرکت توانير ابلاغ گرديده و همگي ما مکلف هستيم در تمامي بخش‌ها، برنامه‌هاي کاهش مصرف را به نحو شايسته‌اي عملياتي نمائيم.

وي بيان داشت: بنا به فرمايش مقام معظّم رهبري که پرهيز از اسراف و ملاحظه تعادل در مصرف، يک حرکت جهادي و اجر جهاد في‌سبيل‌ا... را دارد و دستور رئيس جمهور مبني بر رعايت اصلاح الگوي مصرف توسط دستگاه‌هاي اجرائي، جملگي مي‌بايد در اين امر مهم و مقدس مشارکت کرده و در خط مقدم صرفه‌جوئي در مصرف، اهتمام بيش از پيش داشته باشيم.

موسوي‌زاده با عنوان اين که نرخ رشد جمعيت پس از انقلاب، 2.31 برابر و رشد ظرفيت نيروگاهي 10.26 برابر شده گفت: متوسط رشد سالانه مصرف انرژي الکتريکي در دنيا حدود سه درصد، در ايران حدود 8.7 درصد و در استان سمنان قريب شش درصد مي‌باشد.

وي با ابراز اين که شاخص شدت مصرف انرژي براي توليد يک واحد کالا درنظر گرفته شده و اين ميزان در ايران، 4.4 برابر دنيا برآورد گرديده و قانون اصلاح الگوي مصرف و هدفمندسازي يارانه‌ها، دو راهکار اساسي براي مقابله با افزايش شدت مصرف انرژي است.

وي يادآورشد: با تغيير ساعات کار اداري، تاکنون کاهش دو درصدي پيک بار در استان حاصل شده است.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان به اهميت پيگيري موضوع نصب برچسب انرژي ساختمان‌هاي اداري تأکيد کرد و افزود: برچسب انرژي يک کار پايدار، دائمي و غيرقابل بازگشت محسوب شده و مبناي بسيار مناسبي براي ميزان مصرف انرژي ساختمان‌هاي اداري محسوب مي‌شود.

وي با اشاره به اين که ادارات از ساعت 11 صبح تا 15 بعدازظهر وسايل مازاد نياز را از برق جدا کنند، به عنوان يک انتظار عمده از دستگاه‌هاي اجرائي مي‌باشد، اضافه کرد: اجراي برنامه‌هاي مديريت مصرف با استفاده از مدير انرژي يا نماينده مديريت مصرف برق در ساختمان‌هاي اداري تحقق خواهد يافت.

وي خاطرنشان کرد: براي عبور از پيک بار سال 98، اقدامات مناسبي در کليه بخش‌هاي تعرفه‌اي استان صورت گرفته و دستگاه‌هاي اجرائي در مديريت بهينه مصرف برق مي‌توانند نقش الگوئي داشته باشند.

وي همچنين يادآور شد: مشارکت در برنامه کاهش پيک بار تابستان در ساعت‌هاي اوج مصرف، استفاده از مولّدهاي اضطراري در ساعات پيک، خاموش نمودن سيستم‌هاي سرمايشي و تجهيزات اداري و مصارف غيرضرور در پايان وقت اداري، سرويس دوره‌اي تجهيزات سرمايشي و نصب سايه‌بان بر روي آنها و کاهش مدت زمان استفاده از دستگاه‌هاي برودتي، تنظيم دماي اتاق‌ها و عدد کار محيط 24 تا 26 درجه سانتي گراد، استفاده حداکثري از نور خورشيد در طول روز و کاهش بهره‌گيري از نور مصنوعي، تعيين مدير انرژي در ساختمان جهت پايش و انجام اقدامات مديريت مصرف و همکاري با بازرسين شرکت توزيع برق، به عنوان مهم‌ترين انتظارات اين شرکت جهت گذر از اوج بار تابستان سال 98 به شمار مي‌روند.

شايان ذکر است: دومين جلسه شوراي اداري استان با حضور نماينده ولي‌فقيه در استان و امام‌جمعه سمنان، استاندار، نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي، معاونين و مديران کل استانداري، فرمانداران، مسئولان و مديران دستگاه‌هاي اجرائي، در سالن يادگار امام خميني‌(ره) استانداري برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان