تاریخ 1398/04/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون توسعه مديريت و منابع وزارت جهاد کشاورزي:
تأمين امنيت غذايي رسالت سنگين بخش کشاورزي است

سرويس خبر

معاون توسعه مديريت و منابع وزارت جهاد کشاورزي گفت: در اوضاع و شرايط تحريم امروز بحث غذا در اولويت است از اين‌رو تأمين امنيت غذايي رسالت و وظيفه بخش کشاورزي است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، محمدرضا طلايي در جلسه شوراي هماهنگي سازمان جهاد کشاورزي اين استان اظهار داشت: دشمنان از طريق تحريم قصد فشار بر مردم را دارند و در شرايط تحريم امنيت غذايي در اولويت است، از اين‌رو بخش کشاورزي بايد در راستاي تأمين امنيت غذايي تلاش خود را دوچندان کند.

وي با بيان اينکه آمار و ارقام نشان‌دهنده وضعيت مطلوب در بخش کشاورزي است، خاطرنشان کرد: بايد تلاش کنيم ميزان توليد هم افزايش يابد و هم پايدار بماند.

معاون توسعه مديريت و منابع وزارت جهاد کشاورزي با بيان اينکه بايد در توليد محصولات کشاورزي اهتمام لازم را داشته باشيم، افزود: بر‌اساس فرمايشات مقام معظم رهبري بايد در توليد محصولات استراتژيک به خودکفايي رسيد.

طلايي با بيان اينکه خودکفايي در توليد روغن يکي از سياست‌ها بخش کشاورزي است خاطرنشان کرد: توليد محصولات روغني امروز در اولويت بوده و تعهد افزايش توليد روغن اقدام بزرگي است که بايد براي تحقق آن تلاش کرد.

وي با بيان اينکه واردات روغن به 84 درصد رسيده است به برنامه‌ريزي انجام‌شده براي کاهش واردات اين محصول استراتژيک اشاره کرد و گفت: بر‌اساس برنامه‌ريزي‌ها بايد در 10 سال آينده ميزان واردات روغن به 40 درصد برسد.

معاون توسعه مديريت و منابع وزارت جهاد کشاورزي با بيان اينکه توسعه کشت‌هاي گلخانه‌اي يکي ديگر از رويکردهاي مهم اين وزارتخانه است، تصريح کرد: ايجاد 3 هزار و 800 هکتار گلخانه در دستور کار است.

طلايي با اشاره به برخي فوايد کشت گلخانه‌اي گفت: اين کشت علاوه بر مديريت بهينه در مصرف آب داراي ارزآوري خوبي براي کشور است. وي با اشاره به ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي مطلوب استان سمنان در بخش کشاورزي گفت: استان سمنان داراي اقليم‌هاي متفاوت بوده و همين موضوع سبب شده تا تنوع محصولات کشاورزي در اين استان فراوان باشد.

معاونت توسعه مديريت ممنوعه وزارت جهاد کشاورزي در بخش ديگري گفت: وزارت جهاد کشاورزي سومين دستگاه ازنظر تعداد نيروي انساني است و بايد به سمت اصلاح فرايند در ساختار نيروي انساني حرکت کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان