تاریخ 1398/04/16 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امام جمعه رويان:
قاچاق مانع رونق توليد است

شاهرود –خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه رويان با بيان اينکه يکي از موانع بزرگ بر سر راه رونق توليد در کشور، کالاي قاچاق است، گفت: قاچاق بزرگترين ضربات را بر پيکر اقتصاد توليد محور داخلي مي‌زند.

حجت الاسلام عباس معصومي با اشاره به عزم مسئولان براي برطرف کردن مشکلات و موانع توليد و تلاش‌هايي که در اين راستا صورت مي‌گيرد، تاکيد کرد: از مسئولان بابت اين اقدامات تشکر مي‌کنيم اما بايد اذعان کرد که واردات و قاچاق کالا دو مانع بر سر راه توليد هستند.

وي با بيان اينکه قاچاق مانع مهم در راه رونق توليد است، افزود: بايد در برابر قاچاق ايستاد چرا که آثار زيان‌باري بر اقتصاد کشور دارد که از جمله آنها مي‌توان به تضعيف اقلام داخلي اشاره کرد.

امام جمعه رويان ضمن بيان اينکه واردات کالا در صورتي که مشابه داخلي آن وجود داشته باشد، مطلقاً ضرر است، گفت: نظارت دستگاه‌هاي متولي امر اقتصاد بر مقوله واردات بايد جدي باشد.

معصومي با بيان اينکه تضعيف کالاي داخلي و وابستگي به بيگانگان دو خسران واردات کالا به کشور است، ابراز داشت: نفوذ بيگانگان، اعمال نفوذ بر مصارف مردم مسلمان، وابستگي اقتصادي و … همگي از آثار واردات بي‌رويه است.

وي در دومين بخش از سخنان خود به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي در جمع کارگزاران حج اشاره کرد و بيان داشت: حج يک فريضه سياسي عبادي محسوب مي‌شود اما نماز جمعه يک فريضه عبادي سياسي لذا داراي اهميت فراواني است که بخش اعظم آن در برائت از مشرکان به مثابه نص صريح قرآن ذکر مي‌شود.

معصومي به تشييع پيکر 150 شهيد تازه تفحص شده در کشور نيز اشاره کرد و ضمن گرامي داشت ياد و خاطر اين شهدا، گفت: بهترين راه قدرداني از شهدا تداوم راهي است که آنان در اين راه گام نهادند و لذا بايد فرهنگ ايثار و شهادت براي نسل جوان جامعه بيان شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان