تاریخ 1398/04/16 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون توسعه مديريت و منابع وزارت جهاد کشاورزي:
هوشمندسازي کشاورزيدر دستور کار وزارت جهاد کشاورزي قرار دارد

سرويس خبر

معاون توسعه مديريت و منابع وزارت جهاد کشاورزي گفت: هوشمند‌سازي کشاورزي در مراکز خدمات يکي از سياست‌هاي مهم وزارت جهاد کشاورزي است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، محمدرضا طلايي در بازديد از مرکز خدمات جهاد کشاورزي شهميرزاد در استان سمنان اظهار داشت: مراکز خدمات نوک پيکان وزارتخانه بوده که عمده فعاليت‌هاي بخش کشاورزي از طريق مراکز خدمات پيگيري مي‌شود.

وي با بيان اينکه هوشمند‌سازي کشاورزي در مراکز خدمات در دستور کار است، گفت: از طريق اجراي اين مهم سرعت انتقال تکنولوژي بين کارشناسان پهنه، مراکز تحقيقاتي و محققين برقرار شده و مسائل تحقيقاتي و تکنولوژي با سرعت بيشتري به مزارع انتقال داده مي‌شود.

معاون توسعه مديريت و منابع وزارت جهاد کشاورزي وي با اشاره اقدامات انجام شده در راستاي هوشمند‌سازي کشاورزي در مراکز خدمات در کشور گفت هوشمند‌سازي کشاورزي در بسياري از مراکز در استان‌ها به صورت الگويي در حال انجام است. طلايي با اشاره به برنامه‌هاي اين وزارتخانه براي تجهيز مراکز خدمات جهاد کشاورزي افزود: با جذب کارشناسان پهنه و امکاناتي که سالانه به اين مراکز اختصاص داده مي‌شود اميدواريم بتوانيم ارتباط بيشتري با بهره‌برداران برقرار شود.

وي افزود: هرچه حضور کارشناسان در مزارع بيشتر شود تکنولوژي‌هاي جديد به بهره‌بردارن منتقل شده و با برقراري ارتباط‌هاي موثر از سوي اين کارشناسان مشکلات کشاورزان با سرعت بيشتري رفع مي‌شود.

معاون توسعه مديريت و منابع وزارت جهاد کشاورزي به لزوم ارائه آموزش‌هاي لازم به کارشناسان پهنه گفت: بايد کارشناسان پهنه اطلاعات اوليه در مباحث کشاورزي را داشته باشند لذا در اين راستا آموزش کارشناسان پهنه و توانمندسازي آنان در دستورکار است.

طلايي به يکي از اقدامات انجام شده در راستاي تهيه اطلاعات بخش کشاورزي اشاره کرد و گفت: سامانه «پود» يکي از اقدامات مفيد در وزارت جهاد کشاورزي بود که از اين طريق اطلاعات مفيدي در بخش کشاورزي تهيه شد و کارشناسان پهنه از طريق اين سامانه با محققين متخصص ارتباط برقرار کرده و با سرعت بيشتري مسائل کشاورزان را مطرح و رفع مي‌کنند.

وي با بيان اينکه تکنولوژي روز‌به‌روز در باغات و مزارع در حال پيشرفت است، خاطرنشان کرد: مي‌توان چشم‌انداز مطلوبي را در بخش کشاورزي براي آينده ترسيم کرد. شايان ذکر است در اين بازديد سيد‌حسن مير عماد رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان معاون وزارت جهاد کشاورزي را همراهي کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان