تاریخ 1398/04/16 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان:
مديران در صف اول نمازجمعه باشند

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي‌فقيه در استان و امام‌‌جمعه سمنان معتقد است که مديران بايد در صف اول نمازجمعه باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمد شاهچراغي در جلسه شوراي اداري استان با اشاره به اهميت نمازجمعه اظهار کرد : نماز جمعه، پايگاه بندگي و عبادت، تعليم و تعلم، تقوا و نهاد فرهنگي در خدمت مردم و بازوي نظام است.

وي با طرح اين پرسش که مديران استان، سهم خود را در حضور و تقويت نماز جمعه که پايگاه وحدت، عبادت، تعليم و تعلم و تقواست، چقدر مي‌بينند؟ افزود: در گردهمايي ائمه جمعه شهرستان‌ها، گِلِه‌مندي‌هايي از حضور کم‌رنگ مديران در نماز جمعه مطرح بود لذا نياز است تا مديران به صورت پر‌رنگ‌تر در اين فريضه عبادي و سياسي شرکت کنند.

امام‌جمعه سمنان با کم دانستن سهم مديران از نمازهاي جمعه از نمازجمعه به مثابه پايگاه وحدت و رحمت نام برد و ادامه داد: نهاد نماز جمعه يکي از نهادهاي مهم و خوب انقلاب است و امروز به حمد‌الله بيش از 900 نماز جمعه در کشور برگزار مي‌شود.

شاهچراغي بر لزوم مردمي بودن مديران در جمهوري اسلامي تاکيد و تصريح کرد: مردمي بودن بايد از ويژگي‌هاي مسئولين در استان باشند و هيچ‌ پايگاهي مردمي‌تر از نماز جمعه وجود ندارد.

وي ضمن توصيه مديران به تقويت نمازهاي جمعه اضافه کرد: حضور مديران در نمازهاي جمعه مفيد است و مديران هنگامي که در نماز جمعه و در بين مردم قرار مي‌گيرند، مردم نيز براي آنان دعاي خير مي‌کنند.

نماينده ولي‌فقيه در استان با بيان اينکه امام راحل(ره)، سنت‌هاي فراواني را احيا کردند که قبل از پيروزي انقلاب از اين سنت‌ها خبري نبود، گفت: در واقع حضرت امام(ره)، مصداق بارز اين‌ سخن گهربار حضرت محمد(ص) شدند که هر کس اقدام نيکويي را سنت‌گذاري کند، دو اجر سنت‌‌گذاري و اجر کساني که به اين سنت عمل مي‌کنند را خواهد برد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان