تاریخ 1398/04/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس:
علي‌رغم اينکه منابع مالي دولت کاهش يافته، مدرسه‌سازي با رشد خوبي مواجه بوده است

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده شاهرود و ميامي در مجلس در آئين کلنگ‌زني سه مجموعه آموزشي شاهرود گفت: در شاهرود 22 پروژه آموزشي در دست اجرا است و 10 طرح از اين تعداد مدرسه با اعتبارات استاني، شهرستاني و وزارت‌خانه ساخته مي‌شود.

سيد حسن حسيني شاهرودي با بيان اينکه 10 پروژه حوزه آموزش و پرورش با اعتبارات استاني و شهرستاني و وزارت‌خانه اجرا مي‌شود، تاکيد کرد: 12 پروژه ديگر نيز توسط خيران اجرا مي‌شود که مي‌تواند اتفاقات خوبي را در اين شهرستان رقم بزند.

وي با بيان اينکه در موضوع خيران مدرسه‌ساز همواره مردم جلودار بودند و دولت به دنبال آن به ميدان آمده است، تاکيد کرد: علي‌رغم اينکه منابع مالي دولت کاهش يافته و با موضوعاتي چون تحريم‌ها، جنگ اقتصادي، تورم و… روبرو هستيم مدرسه‌سازي با رشد خوبي مواجه بوده است. عضو خانه ملت در ادامه با بيان اينکه آمار مدارس تخريبي و نيازمند بازسازي و مقاوم‌سازي تعجب وزارتخانه آموزش و پرورش را هم به دنبال داشته است، گفت: 38 درصد مدارس کشور تخريبي هستند.

حسيني شاهرودي بيان کرد: در مجلس تلاش خوبي براي اصلاح قانون ماليات بر ارزش افزوده صورت گرفته تا دستگاه‌ها مجاب شوند 15 درصد از اعتبارات را براي نوسازي توسعه و تجهيز مدارس منظور کنند.

وي با بيان اينکه مدارس مسکن مهر در کم‌برخوردارترين نقاط شهر هستند و لذا دانش‌آموزان بايد مسير طولاني تا داخل شهر طي کنند، تاکيد کرد: مشکلات مدارس مسکن مهر نيز بايد حل شود و از سوي ديگر پيگير رفع مشکل استخر فرهنگيان شاهرود نيز هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان