تاریخ 1398/04/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان:
نقش مديريت دانش بايستي در تصميم‌گيري‌هاي موثر متبلور شود

سرويس خبر

مديرعامل شرکت توزيع برق استان در جلسه آغازين پروژه مديريت دانش گفت: نقش مديريت دانش بايستي در تصميم‌گيري‌هاي موثر متبلور گردد.

سيد‌محمد موسوي‌زاده بيان داشت: مسائل مفهومي و انساني در مديريت دانش بايد به موقع صورت گيرد و در زمان معين مطرح شده تا اثرگذاري اين مهم بيش از پيش متجلي گردد.

وي با اشاره به اين که زمان، منبع مهمي در مديريت دانش مي‌باشد، گفت: علاوه بر اين که زمان، تجديدناپذير است؛ مديريت دانش نيز مي‌تواند به مديريت زمان کمک شاياني نمايد.

وي با بيان اين که دانش بشري همواره رو به رشد مي‌باشد، افزود: دانش به تنهائي کفايت نمي‌کند و مي‌بايست در قدم نخست به مديريت اهتمام داشت به طوري که دانش مورد نياز خود را استخراج، توليد و در نهايت آنها را به صورت کاربردي و سيستمي در اتاق فکر گردآوري و نتايج آن در اختيار کارکنان قرار گيرد.

موسوي‌زاده با عنوان اين که نظام مديريت دانش جزو مهم‌ترين گام‌هايي است که بايد در سازمان پويا گردد، اظهار داشت: دانش فزاينده در عصر جديد، باعث انفجار اطلاعات شده و دانش همواره مي‌بايست به روز‌ گرديده و به درستي استخراج شود تا پاسخ مناسبي به سوالات و ابهامات بدهد.

وي اضافه کرد: مديريت دانش نقش تسهيل‌گر در سازمان را ايفا نموده و فعاليت نظام پيشنهادها، نمونه‌اي از اتاق فکر محسوب مي‌شود که از نتيجه کار، همکاران شرکت و ذينفعان از آن منتفع مي‌شوند.

وي تصريح کرد: براي استقرار مديريت دانش بايد باور را در کارکنان ايجاد کنيم و اجراي اين مهم با آگاهي دادن به انجام خواهد رسيد. شايان ذکر است: پروژه مديريت دانش در شرکت توزيع برق استان براي پنج سال طرح‌ريزي‌ گرديده که بر‌اساس برنامه؛ اجراي طرح جامع در سال 98، توسعه پايلوت در کليه واحدها سال 99، توسعه راهکارهاي مديريت دانش سال 1400، ايجاد شبکه دانشي در تمامي واحدها جهت سال 1401 و مرحله توسعه و بلوغ مديريت دانش براي سال 1402 در نظر گرفته شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان