تاریخ 1398/03/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل راه و شهرسازي شرق استان سمنان (شاهرود):
محور شاهرود- توسکستان از محور فرعي به محور اصلي تغيير پيدا خواهد کرد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل راه و شهرسازي شرق استان پيرامون تفکيک اداره کل راه ترابري استان به دو اداره کل گفت: يک هزار و 725 کيلومتر معادل 46 درصد از راه‌هاي استان سمنان در محدوده جغرافيايي شاهرود و ميامي واقع شده و لذا تصميم تفکيک اداره کل به واسطه ارائه خدمات بهتر به مردم استان صورت گرفته است و از سوي ديگر اداره کل راه و شهرسازي شرق استان از اين پس امور مرتبط با شهرسازي را نيز در دست خواهد داشت موضوعي که سابقاً در اختيار مرکز استان بود.

امير عميدي افزود: معاونت‌هاي مسکن در مجموعه اداره کل راه و شهرسازي شرق استان سمنان راه‌اندازي شده و نخستين کميسيون ماده پنج که از ابتداي انقلاب تا کنون در سمنان تشکيل مي‌شد، در شاهرود شکل گرفت. وي يکي از چالش‌هاي اداره کل راه و شهرسازي شرق استان سمنان را وجود عمده راه‌هاي روستايي دراين منطقه دانست وگفت: يعني درصد طول راه‌هاي روستايي به کل راه‌ها بسيار زياد است، از طرف ديگر وسعت جغرافيايي شرق استان بسيار زياد است براي مثال در شهرستان شاهرود فاصله تا آخرين روستاي بخش بيارجمند نزديک به 300 کيلومتر است که اين محورهاي فرعي نياز دارند تا ارتقا يابند و شاهد اتفاقات بهتري در اين منطقه باشيم.

عميدي ديگر چالش يا طرح عمده در راه و شهرسازي شرق استان سمنان، را محور شاهرود –آزادشهر دانست وگفت: خوشبختانه براي آن 10 ميليارد تومان اعتبار تخصيص يافته و بالاخره شاهد تکميل آن خواهيم بود لذا اين مسير هم اکنون تنها در 9 کيلومتر به صورت دو طرفه است که آن هم با اين اعتبار تخصيصي به صورت بزرگراه درخواهد آمد. وي تقاطع سه راهي مجن را از ديگر چالش‌ها و طرح‌هاي شرق استان سمنان در حوزه راه و شهرسازي و از نقاط پر تصادف دانست وافزود: از سال 93 تا 96 متأسفانه شاهد فوت 10 نفر فقط در اين تقاطع بوده‌ايم اما خوشبختانه با پيگيري‌هاي صورت گرفته و تخصيص اعتبارات سفر رئيس جمهور، قرار داد ساخت آن به مبلغ 21 ميليارد تومان بسته شده و ان‌شالله با همکاري معاونت عمراني استانداري و فرمانداري آزاد‌سازي معارضان آن منطقه نيز صورت خواهد گرفت. وي افزود: محور شاهرود- توسکستان نيز پيرو پيگيري‌هاي صورت گرفته، به عنوان راه‌هاي شرياني به وزارت راه اعلام شده و خوشبختانه توانسته‌ايم مصوبه اوليه را بگيريم تا با تائيدي که مي‌شود اين جاده نيز از محور فرعي به محور اصلي تغيير پيدا خواهد کرد.

عميدي يکي از چالش پيش روي اداره کل راه و شهرسازي شرق استان سمنان در ميامي را پروژه عباس آباد- کاهک به عنوان يکي از پر تصادف‌ترين محورهاي کشور عنوان کرد وافزود: اين طرح به صورت پروژه مهر ماندگار سال‌ها قبل عقد قرار داد شد و 30 کيلومتر مسير در حال ساختمان جديد است و اميدواريم نهايتاً تا يک‌سال آتي زير عبور قرار گيرد، اين مسير همچنين يک دهانه پل پنج در 20 متر را نيز دارد که اين طرح اعتبارات زيادي را نياز داشت و همين امر سبب تأخير در تکميل طرح شد.

وب افزود: 417 کيلومتر مسير شني در روستاهاي شرق استان سمنان وجود دارد که البته تعداد روستاهاي آن اندک است اما بهسازي آنها به مرور در دستور کار قرار خواهد گرفت. نکته‌اي که مردم نيز بايد آن را بدانند اين است که ساخت 400 کيلومتر جاده با روکش آسفالت اعتباري بسيار زياد مي‌خواهد که حتي با اعتبارات استاني هم نمي‌توان آن را تمام کرد لذا بايد اين امر به سمت اعتبارات ملي سوق پيدا کند. اگر تعيين تکليف اين راه‌ها در وزارتخانه صورت گيرد هر سال تعدادي از اين روستاها تکميل مي‌شوند.

عميدي پيرامون ساختمان قديمي و فرسوده اداره کل راه و شهرسازي شرق استان سمنان گفت: قدمت اين ساختمان بسيار زياد است و بارها نيز از طريق سازمان مديريت مکاتبه شده که اين بنا مي‌بايست بهسازي شود در سال 92 اعتباري از طريق فروش اقلام مازاد به دست ما رسيد و کار اسکلت ساختمان جديد اداره کل را آغاز کرديم اما به دليل کمبود اعتبارات اين طرح متوقف مانده است به هر حال امروز اسکلت اين ساختمان با پنج هزار و 200 مترمربع زيربنا آماده شده و در صورت تکميل، معاونت شهرسازي به طول کامل به آن ساختمان منتقل مي‌شود.

مديرکل راه و شهرسازي شرق استان سمنان در خصوص اعتبارات تخصيصي گفت: اعتبارات از سال 98 بين دو اداره کل شرق و استان سمنان تقسيم مي‌شود اما در سال گذشته اعتبارات کل استان 224 ميليارد تومان بود که 175 ميليارد تومان آن تخصيص يافت که البته شامل 42 ميليارد تومان قير و اسناد خزانه است 184 ميليارد تومان از 224 ميليارد تومان به صورت ملي و 40 ميليارد تومان نيز به صورت استاني؛ که ميزان اعتبارات استاني 50 تا 60 درصد و اعتبارات ملي 149 ميليارد تومان تخصيص يافت. وي افزود: 50 درصد حمل و نقل استان سمنان در شاهرود و ميامي وجود دارد در نتيجه اين امر در کنار فرودگاه بين المللي و استقرار مرکزيت راه‌آهن شمال شرق (1) در اين بخش، سبب شده تا عوامل مؤثر در توسعه اقتصادي در شرق استان سمنان وجود داشته باشد فرودگاه بين المللي شاهرود در کنار ايجاد منطقه ويژه اقتصادي دو ظرفيتي هستند که به ارتقاي اقتصادي منطقه کمک قابل توجهي مي‌کنند که طبيعتاً در آن راه‌ها نيز مؤثر هستنداز طرف ديگر کريدور شمال - جنوب در منطقه شاهرود- طرود و اصفهان و همچنين تهران- شاهرود- ميامي- مشهد از ديگر ظرفيت‌هاي حمل و نقل در شرق استان سمنان است که به تبع مي‌تواند با خود اشتغال، توسعه و رونق را نيز بياورد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان