تاریخ 1398/03/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
پرداخت 77 درصدي سهم استان سمنان از تسهيلات رونق توليد امسال

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از پرداخت 77 درصدي سهم استان سمنان از تسهيلات رونق توليد امسال خبر داد و گفت: پرداخت تسهيلات رونق توليد در استان سمنان از جهش بالا و رشد قابل قبولي برخوردار است و نسبت به هفته گذشته 6/7 درصد رشد داشته است.

بهروز اسودي در يکصد و پنجاه و نهمين جلسه کارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان که در شرکت عقاب افشان برگزار شد، با اعلام اين خبر افزود: تاکنون بيش از هشت هزار و 500 ميليارد ريال تسهيلات به 736 واحد توليدي استان پرداخت شده است و طي ارزيابي هفتگي صورت گرفته از جهش بسيار خوبي برخوردار است به طوري ‌که اين ميزان نسبت به پرداختي هفته گذشته 6/7 درصد رشد داشته است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به پرداخت بيش از 77 درصد از سهم استان در تسهيلات رونق توليد، افزود: از مجموع تسهيلات پرداخت شده به واحدهاي توليدي استان 135 واحد به ارزش هفت هزار و 260 ميليارد ريال مربوط به بخش صنعت و 601 واحد به ارزش يک هزار و 240 ميليارد ريال مربوط به بخش کشاورزي است. وي ادامه داد: در جلسات کميته بررسي تسهيلات و تامين مالي بنگاه‌هاي توليدي استان پرونده يک‌هزار و 256 واحد توليدي متقاضي تسهيلات بررسي و به بانک‌هاي عامل جهت دريافت تسهيلات بيش از 22 هزار ميليارد ريال معرفي شدند.

دبير کارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان اضافه کرد: پرونده 256 واحد توليدي متقاضي نيز جهت پرداخت تسهيلات به ارزش حدود 9 هزار ميليارد ريال در حال بررسي و عقد قرارداد است.

اسودي با اشاره به ديگر دستور کار اين نشست گفت: با تصميم اعضاي کارگروه با معرفي 13 واحد توليدي ديگر به بانک‌هاي عامل جهت دريافت تسهيلات به رقم 279 ميليارد ريال و اشتغال‌زايي 33 نفر موافقت شد.

دبير کارگروه رفع موانع توليد استان سمنان همچنين از بررسي مشکلات 776 واحد توليدي مشکل‌دار در جلسات اين کارگروه خبر داد و تصريح کرد: در آخرين دستور کار اين نشست مشکلات بانکي، مالياتي و تامين اجتماعي پنج واحد توليدي سرم‌سازي ايران، ماشين‌افراز آريا، سهند ثابت، رستوران مرواريد و توليدي ناصر لشگر بررسي شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان