تاریخ 1398/03/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مدير درمان تامين اجتماعي سمنان:
9 مرکز درماني مجري طرح کنترل فشارخون است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مدير درمان تامين اجتماعي استان سمنان گفت: 9 مرکز درماني تامين اجتماعي در استان آماده پذيرش و ثبت اطلاعات بيمه‌شدگان در طرح ملي کنترل فشار خون است.

سيدمجتبي اکرم، اظهار داشت: مراکز درماني تأمين اجتماعي استان سمنان براي کمک به اجرا و پوشش 100 درصدي جامعه هدف در طرح ملي کنترل فشار خون تمام ظرفيت خود را به کار گرفته است.

وي ادامه داد: با هماهنگي‌هاي صورت گرفته با دانشگاه‌هاي علوم پزشکي سمنان و شاهرود و با استقرار سامانه‌هاي درج اطلاعات مراجعه‌کنندگان، انجام سنجش فشار خون در مراکز درماني تأمين اجتماعي همگام با ساير مراکز بهداشتي و درماني استان انجام مي‌شود.

وي با بيان اينکه کنترل فشار خون از جمله اقدامات داراي اهميت و قابل توجه در حفظ تندرستي و بهبود سلامت جامعه است، ادامه داد: اهتمام همه‌جانبه از سوي متوليان امر درمان با کمک همراهي مردم در اجراي صحيح پويش کنترل فشارخون به کارگرفته شده است.

اکرم گفت: فعاليت‌هاي ورزشي و پياده‌روي، کاهش مصرف نمک و کاهش ميزان استرس از جمله مواردي هستند که با انجام آنها مي‌توان تا حدود بسيار زيادي از ابتلاء به فشار خون جلوگيري کرد.

وي تصريح کرد: فشارخون بالا منشأ بيماري‌هاي ديگر مانند بيماري‌هاي کليوي و قلبي و عروقي است و کنترل فشار خون راهکار ساده براي پيشگيري از ابتلاء به بيماري‌هاي ديگر است.

به گفته اکرم، برخي افراد داراي فشارخون بالا از بيماري خود خبر ندارند و يا در درمان بيماري خود سهل‌انگاري مي‌کند که اين موضوع سلامت فرد را به مخاطره مي‌اندازد و اجراي پويش ملي کنترل فشار خون راهي براي شناسايي اين افراد و پيگيري درمان آنهاست.

مدير درمان تأمين اجتماعي استان سمنان گفت: افراد بالاي 30 سال، زنان باردار و بيماران کليوي مي‌توانند در پويش کنترل فشار خون شرکت کنند.

نمونه‌گيري و کنترل فشار خون در سراسر استان سمنان از طريق مراجعه به پايگاه‌هاي سيار، ثابت و از طريق خوداظهاري به صورت اينترنتي انجام مي‌شود و اين پويش تا پانزدهم تير 98 ادامه خواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان