تاریخ 1398/03/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
159 طرح و پروژه جهاد كشاورزي استان سمنان به بهره‌برداري مي‌رسد

سرويس خبر

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان گفت: همزمان با هفته جهاد کشاورزي 159طرح و پروژه بخش کشاورزي به بهره‌برداري مي‌رسد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان اين پروژه‌ها با صرف 544 ميليارد ريال اعتبار در هفته جهاد کشاورزي افتتاح مي‌شود.

وي افزود: با افتتاح اين طرح‌ها براي يک هزار و 257 نفر اشتغال ايجاد شده و 2 هزار و 670 خانوار نيز از مزاياي اين طرح‌ها بهره‌مند مي‌شوند.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان اضافه کرد: در هفته جهاد کشاورزي همچنين عمليات اجرايي 11 طرح آبخيزداري با اعتبار 16 ميليارد تومان آغاز مي‌شود.

ميرعماد با بيان اينکه در اين هفته حدود 50 برنامه در سطح استان اجرا مي‌شود، تصريح کرد: تقدير از توليدکنندگان برتر بخش کشاورزي استان، برپايي ميز خدمت در نماز جمعه، ديدار با خانواده‌هاي شهداي جهادگر استان و تقدير از نمونه‌هاي استاني در بخش کشاورزي بخشي از برنامه‌هاي اين سازمان در هفته جهاد کشاورزي است.

وي ميزان مراتع استان را 3 ميليون و 700 هزار هکتار عنوان کرد و افزود: در استان سمنان تعداد 1 ميليون و 600 هزار واحد دام سبک، 100 هزار واحد دام سنگين، 757 واحد دامداري صنعتي، 2 هزار و 841 واحد دامداري سنتي و 95 واحد مرغ گوشتي صنعتي فعاليت مي‌کنند.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان ميزان توليد شير در سال گذشته را 179 هزار تن ذکر کرد و افزود: استان سمنان با نگهداري 15 هزار نفر شتر رتبه پنجم کشور در جمعيت شتر را به خود اختصاص داده و از استان‌هاي پيشرو در عرصه شتر‌داري در کشور است.

ميرعماد همچنين از رشد قابل توجه نوغانداري در سال‌هاي اخير در استان خبر داد و افزود: در حال حاضر 52 بهره‌بردار نوغانداري با 125 جعبه تخم نوغان در استان سمنان فعاليت مي‌کنند.

وي ميزان توليد گوشت قرمز در استان را 31 هزار تن در سال اعلام کرد و گفت: در استان سمنان 395 واحد مرغ گوشتي، 41 واحد مرغ تخم‌گذار، 6 واحد مرغ مادر گوشتي و 50 هزار کلني زنبورعسل وجود دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان