تاریخ 1398/03/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سيلاب به راه‌هاي مواصلاتي منطقه سرکوير دامغان خسارت زد

سرويس حوادث:

فرماندار دامغان گفت: بارش باران و جاري شدن سيلاب عصر امروز در منطقه سرکوير بخش اميرآباد، به راه‌هاي مواصلاتي اين منطقه خسارت وارد کرد.

علي‌اصغر مجد افزود: جاري شدن سيلاب موجب وارد شدن خسارت به تأسيسات راه و زمين‌هاي کشاورزي شده است.

وي تصريح کرد: طبق گزارش‌هاي رسيده، سيلاب به هيچ روستايي در منطقه وارد نشده است و خسارت ناشي از ورود سيلاب به منازل مسکوني منطقه گزارش نشده است.

مجد اظهار داشت: پس از گزارش سيلاب، بخشدار اميرآباد، نيروهاي راهداري و ستاد مديريت بحران جهت بررسي دقيق اين حادثه به محل اعزام شدند. وي ادامه داد: محور اصلي طرود- معلمان نيز دچار آبگرفتگي و خسارت شده است اما تردد در آن به کندي در حال انجام است.

مجد خاطرنشان کرد: سيلاب روز گذشته در اين منطقه به قنات‌هاي روستاي شيمي خسارت زد و موجب آبگرفتگي در اراضي کشاورزي روستاي سيَنگ شد.

وي به وقوع سيلاب روز گذشته در شهر ديباج اشاره کرد و گفت: در پي بارش 33 ميلي‌متري باران همراه با تگرگ در شهر ديباج، سيلاب به اراضي کشاورزي، آبزيان منطقه آبسيج و حوزه راه خسارت وارد کرد.

فرماندار دامغان افزود: پس از بروز سيلاب در منطقه رودبار و روستاهاي بالادست دامغان در روز گذشته، ميزان آب ورودي به سد شهيد شاهچراغي دامغان حدود 15 مترمکعب در ثانيه و تداوم سيلاب حدود سه ساعت گزارش شده است.

سيلاب در ماه‌هاي نخست امسال، بيش از 290 ميليارد ريال خسارت به زيرساخت‌هاي اصلي شهرستان دامغان وارد کرده است.

شهرستان دامغان داراي 121 روستا است که از اين تعداد 79 روستا بالاي 20 خانوار است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان