تاریخ 1398/03/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
شوراي شهر شاهرود:
شهرداري هيچ اعتبار براي مقابله با بحران ندارد

شاهرود –خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رييس شوراي شهر شاهرود با بيان اين که شهرداري اين شهر براي مديريت بحران هيچ اعتبار و منبعي در اختيار ندارد گفت: بسياري از قسمت‌هاي رودخانه فصلي که از وسط شهر مي‌گذرد، ديواره ندارد و بايد از منابع استاني به اين حوزه کمک شود.

حسينعلي سميعي با بيان اينکه در سال 97 شهرداري شاهرود به جز اعتبارات ارزش افزوده از ديگر منابع دولتي کاملاً بي‌بهره بود، افزود: در عين حال مردم در پرداخت عوارض و ديگر مطالبه‌هاي شهرداري مشارکت بالايي داشتند.

وي پرداختن به حوزه گردشگري را نخستين سياست شهرداري شاهرود عنوان کرد و گفت: سياست شورا در کوتاه مدت توجه ويژه به سيماي شهري بود که در اين خصوص برنامه‌هاي گوناگوني اجرا شد و براي ادامه 13 سياست تعيين شده است.

سميعي با بيان اينکه به رغم مشکلات اقتصادي زياد، درآمدهاي شهرداري شاهرود نسبت به سال گذشته 50 درصد افزايش داشته است، يادآور شد: اعتماد مردم و مشارکت در پرداخت برخي از عوارض از مهمترين عوامل اين افزايش بود.

وي با اشاره به توانمندي‌هاي بسيار شاهرود در امر گردشگري، افزود: از اين امکانات بالقوه براي افزايش گردشگري و رونق اقتصادي مردم استفاده نمي‌شود و در حالي که از اين شهر به قاره کوچک ياد شده استفاده‌اي از ظرفيت‌ها براي ماندگاري بيشتر مسافران نشده است.

رئيس شوراي شهر شاهرود با اشاره به آب و هواي خوب اين شهر و عبور سالانه حدود 20 ميليون مسافر از آن در مسير تردد به مشهدالرضا (ع) خاطرنشان کرد: بسياري از جاذبه‌هاي اين شهر براي مردم شناسانده نشده است، در کنار آب و هواي خوب بايد جاذبه‌هايي هم براي ماندگاري مسافر در شهر ايجاد کرد.

سميعي با بيان اينکه انجام کارهاي تکراري جوابگوي نيل به اين هدف نيست، ياد آور شد: بحث نمادسازي شهر کمک بسيار خوبي به جذب گردشگر مي‌کند.

وي يادآور شد: بيش از 10 ميليارد ريال براي گل کاري، کاشت درخت و زيباسازي شهر در بهار 98 هزينه شد که به اندازه چندين سال گذشته بود.

رئيس شوراي شهر شاهرود با بيان اينکه براي جذب مسافر بايد کار از ورودي‌هاي شهر که از اهميت بسياري برخوردار است شروع شود، افزود: اگر به ورودي شهر از سمت طرود و اصفهان که از روي خط ريل راه‌‌آهن گذر مي‌کند، نگاهي انداخته شود، فضاي موجود زيبنده شاهرود نيست.

وي تصريح کرد: ابتدا بايد شهر را بسازيم و بعد جاذبه‌هاي آن با تبليغات گسترده به مردم معرفي شود.

رئيس شوراي شهر شاهرود، تعيين تکليف شهرک‌هاي فدک و کوثر را موضوعي مهم عنوان کرد و ادامه داد: مطالبه ما در اين حوزه جدي است اما هنوز با پيمانکارهاي ساخت و ساز قبلي مسکن مهر مشکل دارند و با آنها تسويه حساب نشده است.

سميعي خاطرنشان کرد: اين شهرک‌ها تا به امروز به صورت رسمي تحويل شهرداري نشده، اما برخي از خدمات ابتدايي مانند فضاسازي، رنگ آميزي جدول‌ها، لکه‌گيري آسفالت و بوستان در آنها ساخته شده است.

وي درباره ناوگان حمل و نقل شهري شاهرود هم گفت: ناوگان شهري فرسوده است، و اين ناوگان در گذشته خريداري شده ولي اکنون شهرداري با توجه به هزينه‌هاي بسيار بالاي آن قادر به جايگزين کردن نيست.

رئيس شوراي شهر شاهرود افزود: براي مديريت حمل و نقل درون شهري و روستاهاي اطراف شاهرود بايد ناوگان بروز‌رساني شود.

سميعي، کمبود نردبان بلند مرتبه آتشنشاني را يکي ديگر از مشکلات عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه در مواقع اضطراري و بحران شهرداري قادر به ارائه خدمات نيست.

وي گفت: با توجه به ضرورت فراهم شدن اين نردبان در زمان بحران، شهرداري در حال پيگيري موضوع است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان