تاریخ 1398/03/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در ديدار سرپرست سازمان فرهنگي، اجتماعي ورزشي شهرداري سمنان بانماينده ولي فقيه در استان سمنان مطرح شد:
اقدامات خوب براي ارج نهادن به شهدا در سمنان، الگوي استان شود

سرويس خبر

نماينده ولي فقيه در استان سمنان با بيان اينکه خدمت به شهدا و خانواده شهدا بالاترين خدمت است، گفت: فعاليت‌هاي فرهنگي انجام شده در راستاي ارج نهادن به مقام والاي شهيدان و خانواده آنها با صلابت انجام شود و به کمال برسد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، حجت الاسلام سيد محمد شاهچراغي در اين ديدار ضمن تشکر و قدرداني از فعاليت‌هاي فرهنگي سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان پيرامون ارج نهادن به مقام والاي شهيدان و خانواده آنها اظهار داشت: حق شهدا و خانواده آنان بسيار زياد است همانطور که حق پدر و مادر اداشدني نيست، حق شهدا هم ادا شدني نيست.

وي با بيان اينکه خدمت به شهيد و خانواده شهيد بالاترين خدمت است، گفت: خداوند فرموده است، من جانشين شهيد در خانواده وي هستم. هر کسي رضايت خانواده شهيد را جلب کند، رضايت مرا جلب کرده است و هر کسي آنها را به خشم آورد، مرا به خشم آورده است.

شاهچراغي در ادامه با بيان اينکه اسلام حساب ويژه براي شهدا قائل شده است، تصريح کرد: فعاليت‌هاي فرهنگي پيرامون شهدا که در شهرستان سمنان شروع شده است بسيار اميدوار‌کننده است و بايد اين اقدامات به شهرهاي ديگر استان هم منتقل شود.

نماينده ولي فقيه در استان سمنان با تاکيد بر اينکه استان سمنان از نظر اهتمام به شهدا و خانواده شهدا بايد در کشور نمونه باشد، افزود: همانطور که کمک به سيل زدگان، کمک‌هاي اين استان نمونه و ممتاز بوده ان شاءالله شما هم در حرکتي که انجام داده ايد اين حرکت با صلابت و استوار ادامه پيدا کند و شاهد به کمال رسيدن آن در استان باشيم.

وي در پايان از سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان و کساني که به اين اقدامات توجه و همراهي مي‌کنند، تشکر و قدرداني کرد و از خداوند متعال خير دنيا و آخرت را برايشان خواستار شد.

شايان ذکر است سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان در راستاي ارج نهادن به مقام والاي شهيدان و خانواده آنان اقداماتي شامل نصب طرح تمثال شهدا به همراه نام، تاريخ تولد و شهادت، محل شهادت و قسمتي از وصيت‌نامه ايشان در قالب تابلو بر سر‌در کوچه‌هاي مزين به نام شهيدان در سطح شهر سمنان و نصب تصاوير شهداي هر ماه در معابر اصلي شهر انجام داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان