تاریخ 1398/03/05 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در واحد سمنان مطرح شد:
دانشگاه آزاد اسلامي، دانشگاهي براي تحصيل دانش از گهواره تا گور

سرويس خبر

خالصي دوست: با توجه به اهميتي که توانمندسازي جوانان در سطح جامعه دارد، امکانات دانشگاه آزاد اسلامي هم در همين مسير ساماندهي و سازماندهي مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان، دکتر عبدالله خالصي دوست در جلسه شوراي نظارت و هماهنگي سماي استان سمنان استان سمنان که با حضور معاون آموزش‌هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد اظهار کرد: استان سمنان استاني شهيدپرور و آموزش محور با محور توسعه آموزش و آموزش عالي است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان با بيان اينکه در استان سمنان نسبت دانشجو به جمعيت 1 به 7 است، گفت: مردم فهميم اين استان براي آموزش عالي و آموزش در مجموع هزينه‌هاي زيادي را تحمل مي‌کنند و آن را در اصول اوليه زندگي خود قرار مي‌دهند و اهميت زيادي براي اين موضوع قائل هستند.

خالصي‌دوست با ذکر اين نکته که دانشگاه آزاد اسلامي و به‌تبع آن مجموعه معاونت سما هميشه بر اساس نياز جامعه فرايند خودش را اصلاح کرده و در هر زمان که لازم بوده متناسب با نياز به کمک جامعه شتافته است، تصريح کرد: زماني که در اين جامعه بحث کنکور سدي بود دانشگاه وارد اين عرصه شد و مشکل کنکور را براي جوانان حل کرد.

وي همچنين ادامه داد: در زماني بحث پژوهش مطرح بود دانشگاه وارد شد و توفيقات بسيار خوبي در حوزه‌هاي پژوهشي در سطح کشور ايجاد شد. هم‌اکنون هم دانشگاه بر اساس رسالت اجتماعي خود وارد مسائل و مشکلات جامعه شده و به نوان دانشگاهي مسئله محور در حال حل مشکلات جامعه است.

دبير هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان يکي از مشکلات جوانان امروز را در توانمندي‌هاي مهارتي دانست و تصريح کرد: توانمندسازي مهارتي بر عهده مجموعه معاونت آموزش‌هاي عمومي و مهارتي است. با توجه به اهميتي که اين موضوع در سطح جامعه دارد امکانات دانشگاه هم در همين مسير ساماندهي و سازماندهي مي‌شود تا مردم جامعه بتوانند از اين امکانات به نحو شايسته استفاده کنند.

رئيس واحد سمنان با تأکيد بر اينکه نياز جامعه براي ما تکليف ايجاد مي‌کند و ما موظف و مکلف به پاسخگويي هستيم خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي از طريق معاونت آموزش‌هاي عمومي و مهارتي در قالب مدارس و آموزشکده‌هاي سما خدماتي را در کل کشور ارائه مي‌دهد که بر اساس رسالت اجتماعي خود در توانمندسازي نسل‌هاي آينده اين مرزوبوم ورود پيدا کرده است.

وي با بيان اينکه حدود 700 مدرسه سما در کل کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامي اداره مي‌شود و اين بار بزرگي از دوش مجموعه آموزش و پرورش برمي‌دارد اظهار کرد: حدود 5000 کلاس و 85000 دانش‌آموز در سطح کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامي در حال آموزش هستند. متوليان عزيز آموزش و پرورش نيک مي‌دانند اين بار مهمي است و دانشگاه آزاد اسلامي بخش عمده‌اي از آموزش جامعه را بر عهده دارد بدون اينکه باري به دولت تحميل کرده باشد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان گفت: نکته مهم اين است که ما رسالت خود را فراتر از آموزش مي‌دانيم. انتظاري که مقام معظم رهبري دارد و درگام دوم انقلاب وظيفه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشي دانستند، بحث روحيه، نشاط و ايجاد شادابي و مسئوليت‌پذيري در نسل جوان است.

خالصي دوست به سند تحول بنيادين در آموزش و پرورش هم اشاره کرد و گفت: اين سند محور کار است و باعث مي‌شود تا بتوانيم به وظيفه خود بيشتر آشنا شده و در راستاي تحقق اين سند به جامعه کمک کنيم.

وي تصريح کرد: ما موظفيم تمام امکانات دانشگاه آزاد اسلامي و سازمان‌هاي وابسته که از مردم و براي مردم هستند را در اختيار مردم قرار دهيم. در اين راستا تعامل بسيار خوبي بين آموزش و پرورش استان سمنان و مجموعه دانشگاه وجود دارد.

دبير هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان با بيان اينکه اين دانشگاه در سطح استان با دارا بودن 3 آموزشکده سما و 15 آموزشگاه و مدرسه در مقاطع مختلف در حال ارائه خدمت هست ابراز اميدواري کرد: ‌ان‌شالله بتوانيم از اين ظرفيت بالقوه دانشگاه در راستاي اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي گام برداشته و بتوانيم در تربيت دانش‌آموزاني که در تراز انقلاب اسلامي باشند نقش خود را ايفا کنيم.

خالصي دوست در پايان دانشگاه آزاد اسلامي را مصداق بارز اين حديث رسول گرامي اسلام که مي‌فرمايد زگهواره تا گور دانش بجوي دانست و خاطرنشان کرد که خدمات اين دانشگاه از مهدکودک و پيش‌دبستاني شروع و تا مدرسه و دانشگاه در عالي‌ترين سطح تحصيلي دانشگاهي در مقطع دکترا ادامه مي‌يابد.

در ادامه اين نشست که با حضور معاون آموزش‌هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي، معاونين و مديران مدارس سماي استان سمنان و چند تن از مديران آموزش و پرورش اين استان برگزار شد حاضران به بحث و تبادل‌نظر درباره مسائل و برنامه‌هاي آتي در اين حوزه پرداختند.

اداي احترام به شهداي گمنام آرميده در خاک دانشگاه آزاد اسلامي سمنان، تشکيل جلسه با روساي واحدهاي استان سمنان، نشست مشترک با شوراي فرهنگي و دانشجويي، بازديد از امکانات و ظرفيت‌هاي مجتمع آموزشي سماي سمنان، گفتگو با دانش‌آموزان و معلمان و دو مدرسه خير‌ساز بختياري فر و صفايي از ديگر برنامه‌هاي سفر يک‌روزه منظري توکلي به سمنان بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان