تاریخ 1398/03/05 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در پنجمين نشست هيات نمايندگان اتاق سمنان مطرح شد:
استفاده بهينه از ظرفيت‌هاي طرح سرباز صنعت

سرويس خبر

پنجمين نشست هيات نمايندگان در محل اين اتاق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، علي‌اصغر جمعه‌اي رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان از سفر قريب‌الوقوع وزير اقتصاد به استان خبر داد و بيان داشت: مطالبات بخش خصوصي بايد با محوريت استاني و کشور به وزير اقتصاد ارائه شود.

وي از صاحبان صنايع و معادن درخواست کرد: نيازهاي و مطالبات خود را جهت جمع‌بندي به اتاق سمنان ارسال کنند.

در ادامه اين نشست طرح تاپ‌ (توانمندسازي و توسعه اشتغال پايدار) با حضور مجريان سازمان صنعت، معدن و تجارت مورد بازنگري اعضاي هيات نمايندگان قرار گرفت.

ميرکو مدير آموزش و پژوهش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان طرح مذکور را برد برد تصريح کرد و گفت: متقاضي در طرح تاپ بنگاه‌هاي صنعتي، معدني و تجاري تابع مقررات وزارت صنعت، معدن و تجارت کشور هستند که تقاضاي نيروي انساني دانش‌آموختة خود را در سامانة تاپ وارد مي‌کنند.

وي ادامه داد: اين تفاهم‌نامه في‌مابين وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت علوم و ستاد نيروهاي مسلح منعقد شده است که از اين پس سربازان مي‌تواند با توجه به نياز بنگاه‌هاي اقتصادي دوران سربازي خود را در بنگاه تجاري و يا صنعتي طي کنند.

وي خاطرنشان کرد: استاد تاپ، دانشجو تاپ و سرباز تاپ مي‌توانند به آدرس اينترنتي www. iranetop. ir مراجعه و از مورخ اول خرداد سال جاري بنگاه مي‌توانند نياز شغلي خود را در سايت مذکور درج کنند.

ميرکو اضافه کرد: دانش‌آموختگان متقاضي در اين طرح شامل افراد ايراني داراي مدارک دانش‌آموختگي دوره‌هاي کارشناسي و بالاتر از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي کشور هستند که از طريق ثبت‌نام در سامانة تاپ وارد اين طرح مي‌شوند.

شايان ذکراست اولويت جذب در طرح تاپ، با ملاحظه شرايط آمايشي سطح تقاضا و عرضة نيروي کار، به ترتيب دکترا به کارشناسي و معدل از 20 به 15 خواهد بود.

بر اساس اين طرح هزينه آن تنها وجهي است که تحت عنوان کمک هزينه به طور ماهيانه در صورت تامين اعتبار به مشمولان طرح پرداخت مي‌شود.

در ادامه اعضاي هيات نمايندگان ‌(انتخاب نمايندگان اتاق سمنان در هيات نمايندگان اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي ايران) را در دستور کار قرار دادند.

علي‌اصغر جمعه‌اي رئيس اتاق سمنان حضور نمايندگان اتاق سمنان در اتاق ايران را مهم خواند و بيان داشت: نمايندگان اتاق سمنان بايد مشارکت جدي و تاثير‌گذاري در نشست‌ها و کميسيون‌هاي تخصصي اتاق ايران داشته باشند

سپس داوطلبين حضور در هيات نمايندگان اتاق ايران برنامه‌هاي خود را ارائه نمودند نهايتاً انتخابات برگزار‌ گرديد و نمايندگان اتاق سمنان در هيات نمايندگان به مدت چهار سال انتخاب و قبول مسئوليت نمودند.

آقايان علي‌اصغر جمعه‌اي، فرج‌الله معماري، سعيد ترکمان دهنوي، اميرحسين شقاقي خوش‌خلق، مهدي حداد و عبدالله اکبري راد به عنوان نمايندگان اتاق سمنان در اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي ايران انتخاب شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان