تاریخ 1398/03/05 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
پافشاري روسيه بر تشکيل سريع کميسيون برجام

معاون وزير امور خارجه روسيه بر لزوم تشکيل هر چه سريع‌تر کميسيون مشترک برجام تاکيد کرد.

به گزارش ايسنا، به نقل از پايگاه خبري اردو پوينت نيوز، سرگئي ريابکوف، معاون وزير امور خارجه روسيه در گفت‌وگويي با اسپوتنيک، اظهار کرد که مسکو بر اين عقيده است که نشست کميسيون مشترک برجام درباره توافق هسته‌اي ايران بايد هر چه سريع‌تر تشکيل شود.

ريابکوف در اين باره گفت: ما خواهان آن هستيم که اين اتفاق هر چه زودتر بيفتد اما کميته سياست خارجي اروپا به عنوان هماهنگ‌کننده اين کميسيون است که مسئوليت مسائل سازماني را به عهده دارد.

به گفته اين ديپلمات روسي، اين کميسيون که پيش از اين در وين واقع شده بود با توجه به نزديکي فيزيکي آن به دفتر آژانس بين‌المللي انرژي اتمي که تعامل متخصصان و سران هيئت‌ها را با اين تشکيلات آسان مي‌کرد از هر نظر مؤثر بود و اين نقشي مهم در رسيدگي کردن به پايبندي ايران به تعهدات برجامي‌اش داشت.

ريابکوف در ادامه گفت: نمونه‌اي از آن وقتي بود که اين نشست‌ها با جلسه شوراي حکام آژانس بين‌المللي انرژي اتمي متقارن مي‌شد. جلسه بعدي در ده روز دوم ماه ژوئن برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا، هم‌زمان با گذشت يک سال از زمان خروج آمريکا از برجام و تعلل اروپايي‌ها در انجام تعهدات‌شان، ايران اعلام کرد که قصد دارد اجراي دو مورد از تعهداتش در اين توافق را متوقف کند و اروپا 60 روز فرصت دارد تا براي حفظ توافق اقدامي مؤثر و عملي انجام دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان