تاریخ 1398/03/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در نشست مشترک اعضاي شوراي شهر با مديرکل استان و رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان؛
ورزش سمنان آسيب‌شناسي شد

سرويس ورزشي:

در نشست مشترک اعضاي شوراي شهر سمنان با مديرکل استان و رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان اسيب شناسي ورزش سمنان بررسي شد که گزارشي از اين نشست به شرح زير مي‌باشد

عباسعلي طالب بيدختي اداره ورزش و‌ جوانان در استان را متفاوت‌تر از شهرستان خواند و‌ گفت: سهميه اختصاصي به ورزش در مرکز استان مي‌بايست از شهرستان مجزا و متفاوت‌تر باشد.

اين عضو شورا گفت: در واقع ورزش محلات که به موازات ورزش مدارس بيشترين سهم را در توسعه و گسترش ورزش قهرماني را داشتند، ديگر رنگ و بوي سابق را ندارد و ضرورت بازنگري استاديوم‌هاي محله‌اي و کوچک بي‌تاثير نخواهد بود.

طالب بيدختي ادامه داد: شوراي عالي ورزش که رياست آن را استاندار اين استان به عهده دارد، مي‌تواند به عنوان مرجع تصميم‌گيرنده در ورزش به معضلات آن بپردازد.

پيگيري تفاهم نامه فيمابين شهرداري و اداره کل ورزش و‌ جوانان در خصوص احياء استاديوم تختي و مجتمع لادن از ديگر موارد مطروحه توسط وي بود.

مجيد نظري مطرح کرد: تجهيزات ورزشي در سمنان نسبت به سرانه ورزشي بسيار ناچيز است. علي‌الخصوص در فصل تابستان و‌ محلات جنوب و‌ مسکن مهر و‌ خواستار رسيدگي به آن شد.

رئيس شوراي شهر در ديدار مدير کل ورزش و‌ جوانان مطرح کرد: گرايش جوانان به ورزش، وظيفه اين سازمان را سنگين‌تر کرده است وي سازمان ورزش و ‌جوانان را مهمترين نهاد مردمي علي‌الخصوص جوانان دانست و ‌گفت: گرايش و علاقه جوانان به ورزش در استان، قطعا وظيفه شما را سنگين‌تر خواهد کرد.

سيدمسعود سيادتي افزود: ورزش يکي از اصلي‌ترين وکم‌هزينه‌ترين روش‌هاي جلوگيري از آسيب‌هاي اجتماعي و فردي است و اين پديده نه تنها مي‌تواند سلامت جسمي و روحي شهروندان را تامين کند بلکه عاملي براي جلوگيري از ناهنجاري‌هاي اجتماعي است.

وي ادامه داد: شوراي شهر بر حسب وظيفه‌اي که بر دوش دارد در تعامل با دستگاه‌هاي اجرايي و ‌شناخت نقاط ضعف و قوت و ارائه راهکارهاي لازم درجهت تشويق و‌ حمايت از ورزش و ‌ورزشکاران از هيچ کمکي دريغ نخواهد کرد.

عباس آل‌بويه در يکصد و‌ هفتاد و‌ سومين جلسه شورا؛ ورزش نظام به هم پيوسته‌اي است که نياز به همدلي و هماهنگي دارد.

نايب رئيس شورا مهمترين عامل شور و‌ نشاط در جامعه را در حال حاضر ورزش عنوان کرد و ‌گفت: حضور جوانان ما در مجامع بين‌المللي و گرايش و علاقه آنها به ورزش ستودني است.

نايب رئيس شورا مشکل اصلي در استان را عدم پايداري تيم دانست و‌ افزود: براساس بررسي‌هاي صورت گرفته در رده جوانان از سنوات گذشته، عدم پاسخگويي مسئولين و مربي و نقص فني از عوامل مهم ناپايداري تيم‌ها بوده است.

آل‌بويه در خصوص استفاده از اماکن ورزشي ادارات و دستگاه‌هاي دولتي گفت: دستگاه‌هاي اجرايي در شهر سمنان داراي امکانات سخت‌افزاري خوبي هستند اما عدم استفاده از اين اماکن و سرمايه ملي و همچنين باعث دپو شدن اين سرمايه شده است.

اين مقام مسئول برنامه‌ريزي و طرح جامع ورزشي براي جوانان را از ديگر مواردي نام برد که بايد با تعامل پيشکسوتان و متخصصين امر ورزش به آن اهتمام ورزيد و خواستار ساماندهي زيرساخت‌ها و رسيدگي بيشتر به ورزش جوانان شد.

محمد زحمتکش در ديدار مدير کل ورزش و جوانان‌استان بيان کرد: فرهنگ دوچرخه‌سواري را در سطح شهر گسترش دهيد.

محمد زحمتکش گسترش فرهنگ ورزش دوچرخه‌سواري را به عنوان يكي از نيازهاي مهم در جامعه ضروري دانست و‌ گفت: در سمنان استعداد دوچرخه‌سواري بسياري وجود داشته و بايد در گسترش آن اهتمام ورزيد.

اين عضو شورا افزود: دوچرخه‌سواري به عنوان يک ورزش تاكنون به طور شايسته به آن توجه نشده است

وي گفت: با توجه به حجم ترافيك و از طرفي مشغله‌هاي زندگي شهري دوچرخه مي‌تواند جايگزين وسايل نقليه حتي براي مسافت‌هاي كوتاه شود و بايد ضمن گسترش فرهنگ استفاده از دوچرخه، دوچرخه‌سواري را به درون شهر و محلات سوق دهيم.

زحمتکش عنوان کرد: مي‌توان با کمک و تعامل يکديگر، روزهاي منظم بدون ماشين و در ساعاتي خاص را در شهر آغاز کرده و آن را گسترش دهيم.

در پايان اين نشست مجتبي جانعلي مديرکل اداره ورزش و جوانان استان و حسين زياري رييس شهرستان نيز مطالب خوبي را براي توسعه ورزش شهر سمنان مطرح کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان