تاریخ 1398/03/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون توسعه مديريت و منابع شهرداري سمنان خبر داد؛
اشتغال بيش از 1700 نفر از طريق برون‌سپاري در شهرداري سمنان

سرويس خبر

معاون توسعه و مديريت شهرداري سمنان گفت: در سال گذشته شاهد اشتغال بيش از 1700 نفر از طريق شرکت‌هاي پيمانکاري در بخش‌هاي مختلف از طريق شهرداري سمنان بوديم.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، مهيار گرانمهر افزود: برون‌سپاري در انجام عمليات‌هاي عمراني و خدماتي يکي از اصلي‌ترين اهداف براي کوچک کردن دولت بوده که باعث تقويت بخش خصوصي و رونق اقتصادي کشور مي‌شود، لذا شهرداري‌ها نيز با اين اقدام نقش به‌سزايي را در ايجاد اشتغال ايفا مي‌کنند.

وي با اشاره به خدمات گسترده شهرداري سمنان در بخش‌هاي مختلف، اظهار داشت: انجام فعاليت‌هاي مختلف در حوزه‌هاي عمراني، فرهنگي، اجتماعي، نگهداشت، گردشگري و خدماتي اين امکان را ايجاد مي‌کند تنوع در به کار‌گيري تخصص‌هاي مختلف را داشته باشد و شرکت‌هاي مختلف با قابليت‌هاي متفاوت همکاري لازم را با شهرداري سمنان داشته باشند.

گرانمهر تصريح کرد: فعاليت‌هاي عمراني و ساختماني رتبه اول اشتغال‌زايي در کشور را داراست و توجه و حمايت به اين بخش، اتفاقات خوبي را در کشور رقم خواهد زد.

معاون توسعه مديريت و منابع شهرداري سمنان گفت: بازار كار يكى از محورهاى اقتصاد شهرى به حساب مى‌آيد که از جنبه‌هاى مختلف با برنامه‌هاى عملياتى شهردارى به طور مستقيم و غيرمستقيم ارتـباط‌ خـواهد‌ داشت‌، به گونه‌اى كه اقدامات مديريتى‌ شهردارى‌ در‌ بازار زمين و مسكن يا در بازار سرمايه‌گذارى و حتى بازار فعاليت‌هاى غيررسمى بر موضوع بازار كار، مؤثر خواهد بود.

وي افزود: با اين‌ نگرش‌ و با توجه به نقش و جايگاه اشتغال‌ در‌ كاهش‌ بحران‌هاى اجتماعى و اقتصادى و نيز افزايش ميزان توليد مـلى، جايگاه و سهم شهردارى در رونق بازار سرمايه‌گذارى‌ و اشتغال‌ در‌ حوزه اقتصاد شهرى نمايان مي‌شود.

معاون توسعه مديريت و منابع شهرداري سمنان با اشاره به اينکه طبق آمار حدودا هر 3 ميليارد ريال سرمايه‌گذاري در فعاليت‌هاي عمراني منجر به ايجاد اشتغال براي 5 نفر مي‌شود، گفت: از اين تعداد 3 نفر به طور مستقيم و 2 نفر به طور غير‌مستقيم درگير شغل خواهند شد و با توجه به فعاليت‌هاي عمراني شهرداري سمنان و برون‌سپاري انجام شده، حدود 1000 شغل مستقيم و 700 شغل غير‌مستقيم ايجاد شده است.

مهيار گرانمهر اظهار داشت: برون‌سپاري کارها علاوه بر سرعت در انجام پروژه‌ها، تخصصي کردن خدمات و مديريت پروژه‌ها را تسهيل کرده و با ايجاد رقابت در بخش خصوصي امکان ارائه بهترين خدمات را فراهم مي‌کند.

وي توجه به مقوله اشتغال را بسيار حياتي عنوان کرد و خاطرنشان کرد: هرچه قدر توانايي ايجاد اشتغال در شهر بيشتر باشد، کمتر با مشکلات اجتماعي جامعه درگير خواهيم بود و شهرداري سمنان به عنوان يکي از بزرگترين ارگان‌هاي توليد اشتغال در استان جايگاه ويژه‌اي را داراست.

گرانمهر در ادامه گفت: اشتغال و کارآفريني نيازمند حمايت همه‌جانبه مسئولان و اهتمام ويژه در اين بخش دارد ولي متاسفانه در بسياري از موارد با کم‌لطفي‌هايي که در نقدينگي، پرداخت‌ها و وضع قوانين در جهت کم کردن درآمدها‌ي شهرداري‌ها مي‌شود، توسعه شهري، اشتغال‌زايي، خدمت‌رساني و در نتيجه کاهش مشکلات اجتماعي را دچار مشکل خواهد کرد.

معاون توسعه مديريت و منابع شهرداري سمنان با اشاره به رشد 85 درصدي بودجه سمنان در سال 98، افزود: در سال جاري انتظار مي‌رود، آمار اشتغال افزايش قابل‌توجهي داشته باشد و اين امر جز با حمايت‌هاي مسئولان محقق نخواهد شد.

وي بيان داشت: مسئولان و قانون‌گذاران بايد به اين نکته توجه کنند که توجه به شهرداري‌ها علاوه بر توسعه شهري، اشتغال پايدار، ايجاد نشاط اجتماعي و رضايت شهروندان را به همراه خواهد داشت و حمايت از شهرداري نتايج بسيار مطلوبي را به همراه خواهد داشت.

مهيار گرانمهر در پايان ضمن تشکر از مشارکت شهروندان سمناني در پرداخت به موقع عوارض شهري و ياري رساندن در نگداشت شهري، گفت: شهرداري هر زماني که حضور شهروندان را بيشتر حس کرده است، توانسته خدمات بهتري را ارائه دهد و نتايج آن در شهر نيز نمايان بوده است؛ لذا در سال جاري نيز از شهروندان درخواست داريم ما را در ارائه بهتر خدمات ياري نمايند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان