تاریخ 1398/03/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي سمنان خبر داد؛
برنامه ريزي براي اشتغال 10 هزار نفر در استان سمنان

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان گفت: دولت در شرايط سخت اقتصادي و تحريم با حمايت از صنعتگران و توليدکنندگان، کارفرمايان را تنها نمي گذارد.

اسماعيل غنيان در گفت و گو با ايرنا افزود: در شرايط سخت اقتصادي و تحريم هاي آمريکا حفظ آمار اشتغال در بخش صنعت و توليد در دستور کار دولت قرار دارد.

وي با بيان اينکه، تعديل نيرو بهتر است آخرين گام کارفرمايان واحدهاي توليدي در زمان فشارهاي اقتصادي باشد، گفت: با برنامه ريزي اصولي و ثبات در بازار، کارفرمايان از اين شرايط نامساعد عبور مي کنند.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي سمنان ادامه داد: دولت در کنار کارگران واحدهاي توليدي و صنعتي است و در صورت بروز هرمشکلي با تعيين تکليف مقرري بيمه بيکاري در تامين معيشت اوليه اين افراد تلاش مي شود.

غنيان اضافه کرد: تمام تلاش دولت در سال 98 ايجاد اشتغال پايدار در استان سمنان با وجود مشکلات قابل توجه اقتصادي است و با تعامل بين دستگاهي، کاهش روزافزون نرخ بيکاري در استان محقق مي شود.

وي تصريح کرد: ايجاد بيش از 10 هزار و 600 شغل در استان سمنان در سال 97 با همکاري و تلاش دستگاه هاي اجرايي و واحدهاي توليدي و صنعتي استان ميسر شد.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي سمنان گفت: در سال 98 تعهد اشتغال براي 10 هزار و 300 نفر در استان سمنان برنامه ريزي شده که از اکنون براي تحقق اين برنامه دولت، مسئولان در تلاش هستند.

به گزارش ايرنا، 70 درصد از جمعيت 702 هزار نفري استان سمنان زير چتر بيمه تامين اجتماعي هستند.

سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بيش از 38 درصد، در کشاورزي بيش از 14 درصد و توليد ناخالص اين استان با رقمي حدود 18.2 درصد مربوط به بخش کشاورزي و حدود 22 درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان