تاریخ 1398/03/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
کواکبيان:
ايستادگي بر سر منافع ملي، جنگ رواني ترامپ عليه ايران را خنثي خواهد کرد

جلسه اداري رسيدگي به مشکلات بخش هاي لواسان و رودبارقصران روز چهارشنبه اول خرداد با حضور سياوش شهريور فرماندار شميرانات اعضاي شوراي شهر لواسان، جمعي از مسئولين استاني و شهرستان و دکتر مصطفي کواکبيان و خانم ها پروانه مافي و سيده فاطمه ذوالقدر نمايندگان حوزه انتخابيه تهران، ري، شميرانات، پرديس و اسلامشهر؛ در فرمانداري شميرانات برگزار شد.

جلسه اداري رسيدگي به مشکلات بخش هاي لواسان و رودبارقصران روز چهارشنبه اول خرداد با حضور سياوش شهريور فرماندار شميرانات اعضاي شوراي شهر لواسان، جمعي از مسئولين استاني و شهرستان و دکتر مصطفي کواکبيان و خانم ها پروانه مافي و سيده فاطمه ذوالقدر نمايندگان حوزه انتخابيه تهران، ري، شميرانات، پرديس و اسلامشهر؛ در فرمانداري شميرانات برگزار شد.

دکتر مصطفي کواکبيان در اين نشست با تبريک ايام ولادت امام حسن مجتبي (ع) و ذکر حديثي از آن حضرت سخنان خود را آغاز کرد و گفت:‌ مَنْ عَبَدَاللهَ، عبَّدَاللهُ لَهُ کُلَّ شَيْءٍ. بدين معنا که هر کسي که خداوند را عبادت و اطاعت کند، خداي متعال همه چيز را مطيع او گرداند. اميدواريم بتوانيم در اين ماه مبارک که نيمي از آن سپري شده؛ تقواي ستيز ذخيره کنيم که از تقواي پرهيز بالاتر است و اين ذخيره معنوي را در وجودمان براي يک سال ديگر نگه داريم و ماه رمضان براي ما صرفا دوري از چند مبطلات روزه نباشد.

وي افزود: طبق هماهنگي با استاندار تهران در تاريخ 29 خرداد نشستي براي 4 شهرستان با حضور استاندار و مسئولين اجرايي شهرستان ها برگزار خواهد شد؛ در آن جلسه جمع بندي موضوعات مطرح شده در نشست هاي پيشين انجام مي شود.

عضو شوراي ساماندهي امور پايتخت گفت: در اين جلسات برخي نمايندگان حضور پررنگ تري داشتند و پيگيري هاي مربوط به نشست هر منطقه و شهرستان پس از جلسات ادامه دارد. براي مثال پيرو جلسه هفته گذشته در پرديس و با پيگيري دکتر نوبخت عضو کميسيون بهداشت مجلس امروز با حضور مسئولين علوم پزشکي منطقه و بهداشت و درمان در محل سازمان برنامه و بودجه جلسه اي برگزار شد تا به مسائل پرديس و بومهن رسيدگي شود.

دکتر کواکبيان خاطرنشان کرد: طرح هاي خوبي در چند ماه اخير به تصويب رسيد که اکثرا توسط نمايندگان تهيه شده و از سوي دولت ارسال نشده بود که از جمله آن ها مي توان به طرح استاني شدن انتخابات مجلس و طرح مقابله با اسيدپاشي و تابعيت ايراني فرزندان با مادر ايراني اشاره کرد.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت:‌ در خصوص طرح تفصيلي و حريم رودخانه ها بايد جلسه اي با شوراي عالي امنيت ملي داشته باشيم تا اين مشکل براي هميشه حل شود.

وي افزود: نمايندگان مجلس به دليل مشغله هاي فراوان و گوناگون امکان ورود تخصصي به مسائل جزئي را ندارند، لذا از افرادي که در هر زمينه اي تخصص دارند و خلا قانوني احساس مي کنند مي خواهيم طرح هاي خود را ارائه کنند تا در کميسيون تخصصي مربوطه در مجلس بررسي شود.

رئيس فراکيسون ديپلماسي و منافع ملي تصريح کرد: اگر کار را براي رضاي خداوند متعال انجام دهيم ؛ کمک خدا شامل حالمان خواهد شد. برخي افراد در جلسات مي گويند دوباره سال انتخابات شد و نمايندگان را ديديم، در حالي که مي دانيم اين جلسات نزديک به 3 سال است که برگزار مي شود و بيش از 190 مصوبه اجرايي تا کنون داشته است.

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در خصوص مسائل روز کشور گفت : در جلسات مختلف از جمله جلسه غير علني وقتي طرح دولت در خصوص افزايش قيمت بنزين به 2500 تومان رسيد به شدت مخالفت کرديم و گفتيم 5 سال است قيمت بنزين تغييري نکرده، امسال هم تغيير نکند مشکلي پيش نمي آيد.

دکتر کواکبيان اظهار کرد: در آن جلسه گفتيم با تحريم نفتي، دولت هزاران ميليارد کسري بودجه خواهد داشت.

عضو هيئت رئيسه فراکسيون اميد بيان کرد: باز هم مي گويم اگر در مقابل مردم کرنش نکنيم بايد در مقابل قدرت هاي بيگانه کرنش کنيم، اما اگر مردم با مسئولين باشند تمام تهديدهاي ترامپ و بولتون و پمپئو بي اثر خواهد بود.

وي افزود: برخي تندروي هايي انجام مي دهند که به صلاح کشور نيست، همانطور که رهبري گفتند ما به دنبال جنگ نيستيم و آن ها هم نيستند، اما اگر کسي هم در داخل به دنبال جنگ افروزي باشد برخلاف منويات رهبر انقلاب و نظام حرکت کرده است.

دبيرکل حزب مردم سالاري گفت: برخي توجهي ندارند و تيتر مي زنند "ما به زودي تنگه هرمز را خواهيم بست"، بيخود چنين حرفي را مي زنيد؛ يا مثلا وقتي در بندر فجيره کشتيراني مختل مي شود با ذوق زدگي تيتر مي زنند که "سران کشورهاي اسلامي از خواب پريدند". قطعا چنين اقداماتي که گاهي از روي ندانم کاري انجام مي شود مورد تاييد ما نيست و به منافع ملي صدمه وارد مي کند.

کواکبيان در پايان يادآور شد: ايستادگي بر سر منافع ملي، جنگ رواني ترامپ عليه ايران را خنثي خواهد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان