تاریخ 1398/02/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل امور مالياتي استان سمنان:
اعتماد به يکديگر و رفتار صادقانه و عادلانه رمز گره‌گشايي و حل مشکلات مي‌باشد

سرويس خبر

مديرکل امور مالياتي استان سمنان از انجام عمليات اجرايي و وصول مطالبات دولت براي مودياني که بدهي قطعي شده خود را پرداخت ننمايند و ترتيب پرداخت آن را ندهند، خبر داد و گفت: انجام عمليات اجرايي و وصول مطالبات دولت از وظايف ذاتي ادارات امور مالياتي مي‌باشد اما اين اداره کل تلاش مي‌نمايد با انجام توافق و يا صدور راي عادلانه و ترجيحا با تمکين مودي بدهي مالياتي را وصول کند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل امور مالياتي استان سمنان، عباس بي‌نياز با اعلام اين خبر افزود: اقدام اجرايي براي موديان بدهکاري است که براي پرداخت يا ترتيب پرداخت يا ترتيب بدهي خود، تعيين تکليف نمي‌کنند، در غير‌ اين صورت نياز به انجام اقدام اجرايي نمي‌باشد.

مديرکل امور مالياتي استان ادامه داد: اداره کل امور مالياتي استان سمنان ضمن اعلام آمادگي در جهت تقويت اصل تعامل و حل و فصل مشکلات ارباب‌رجوع و جلوگيري از نارضايتي‌ها، هدف اصلي اداره کل امور مالياتي استان را حل مشکلات فعالان اقتصادي به ويژه واحدهاي توليدي بيان کرد.

بي‌نياز تصريح کرد: انتظار مي‌رود براي احترام به اجراي قانون و رعايت کليه مساعدت‌هاي لازم، با نگاه حل و فصل مشکلات مالياتي، فعالان اقتصادي که داراي مشکلات مالياتي مي‌باشند، توسط مسئولين دولتي و يا خصوصي، به اداره کل امور مالياتي استان معرفي تا مشکلات آنان به صورت ويژه مورد بررسي و پيگيري قرار گيرد.

مديرکل امور مالياتي استان با اشاره به برخي اظهارنظرها مبني بر عدم ثبت و پلمپ دفاتر تجاري و مالي شرکت‌ها به خاطر بدهي مالياتي توسط اداره ثبت شرکت‌هاي اداره کل ثبت و احوال استان سمنان در راستاي عمليات اجرايي توسط اجرائيات بيان کرد: در استان سمنان هيچ شرکت و يا واحد توليدي به خاطر بدهي و در راستاي عمليات اجرايي وجود ندارد که نتواند دفاتر روزنامه و يا کل خود را پلمپ نمايد چرا که اين موضوع در راستاي اقدامات اجرايي قرار ندارد.

بي‌نياز خاطرنشان کرد: با توجه به اهميت وصول ماليات و تحقق درآمدهاي مالياتي و نقش به‌سزاي ماليات و تحقق درآمدهاي مالياتي و تحقق اقتصاد مقاومتي و لزوم همدلي و تعامل در شرايط کنوني (جنگ اقتصادي) مديران اقتصادي استان اعم از دولتي و بخش خصوصي ضمن تشکيل جلسه با حضور استاندار و تاکيد بر رعايت قوانين و مقررات و با نگاه تعامل و حل مشکلات فعالان اقتصادي همکاري في‌مابين را تقويت کنند.

مديرکل امور مالياتي استان ضمن تاکيد بر اعتماد به يکديگر و رفتار صادقانه و عادلانه رمز گره‌گشايي و حل مشکلات مي‌باشد، افزود: اداره کل امور مالياتي استان سمنان، همچون گذشته هرگز نخواهد گذاشت که واحدهاي توليدي به خاطر بدهي ماليات تعطيل و موجب بيکاري کارگران عزيز و زحمتکش شود، انتظار مي‌رود بدهکاران مالياتي نيز نسبت به تعيين تکليف وضعيت بدهي مالياتي خود اقدام لازم به عمل آورند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان