تاریخ 1398/02/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون سياسي استاندار سمنان خواستار شد؛
اجراي مصوبه تحقق سهم 30 درصدي بکارگيري بانوان در دستگاه هاي اجرايي

معاون سياسي استاندار سمنان در گفت و گو با ايرنا، افزود: استاندار سمنان بارها درباره تحقق حضور بانوان در پست هاي مديريتي استان در جلسه شوراي اداري به مديران دستگاه هاي اجرايي تاکيد کرده است.

حبيب الله خجسته پو تصريح کرد: مديران دستگاه هاي اجرايي در انتصاب ها تحقق سهم 30 درصدي بانوان را اجرا کنند.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان با اشاره به اينکه در گذشته به ايفاي نقش بانوان در پست هاي مديريتي کلان و مياني در استان سمنان کمتر توجه شده بود، افزود: در شناسايي مديران بانوي توانمند‌ در حوزه هاي مختلف مديريتي اين استان چالش و مشکلاتي وجود دارد.

خجسته پور ابراز داشت: انتخاب و انتصاب بانوان در مديريت ها راهي است که آغاز شده و اميد است تا پايان دولت تدبير و اميد بتوان حداقل بخشي از اين وعده ها را محقق ساخت.

وي افزود: بانوان استان سمنان همه خواسته ها را در مناصب مديريتي خلاصه نکنند.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان با اشاره به توانمندي هاي بانوان در بخش هاي مختلف، تاکيد کرد: اين قشر مي توانند در سازمان هاي مردم نهاد، بخش هاي اقتصادي خرد و کلان و تعاوني هاي کوچک نقش آفريني کنند.

وي با دعوت بانوان براي حضور پررنگ در همه عرصه ها، تاکيد کرد: حوزه گردشگري و به ويژه معرفي بخشي از آداب و سنت هاي استان سمنان از ديگر بخش هايي است که بانوان مي توانند در آن فعاليت مستمر و مفيد داشته باشند.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان به برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي در اسفند 98 اشاره کرد و يادآور شد: بانوان اين استان به عنوان نامزد انتخاباتي در اين عرصه حضور يابند و خود را در معرض راي مردم قرار دهند.

به گزارش ايرنا، 10 درصد از پست هاي مديريتي استان سمنان را زنان تشکيل مي دهند، اين در حالي است که ميانگين کشوري آن در مشاغل عملياتي 25 درصد است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان