تاریخ 1398/02/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نماينده شاهرود و ميامي در مجلس:
مجوز بوکسيت شاهوار تمديد نشده است

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده شاهرود و ميامي در مجلس ضمن رد شائبه تمديد مجوز معدن بوکسيت شاهوار گفت: هرگونه تمديد تا اعلام نظر قطعي دستگاه‌هاي چهارگانه شامل محيط زيست، منابع طبيعي، آب و راه ممنوع است.

سيد‌حسن حسيني شاهرودي در درباره نشست اخير خود با وزير صنعت معدن و تجارت با موضوع معدن بوکسيت شاهوار، بيان کرد: مصوبه اين جلسه اين بود که دستگاه‌هاي نظارتي و چهارگانه ذي‌ربط مانند آب، راه، محيط زيست و منابع طبيعي از معدن بازديد به عمل آوردند و نتيجه اين بازديد در يک تا دو هفته آينده در جلسه‌اي ارائه و تصميم‌گيري خواهد شد.

وي با بيان اينکه تمديد مجوز معدن بوکسيت منوط به بازديد اين دستگاه‌ها و اعلام نظر کارشناسي آنها است، ابراز کرد: هرگونه تمديد مجوز معدن فعلاً ممنوع بوده و انجام نمي‌شود.

عضو خانه ملت گفت: بررسي عدله کارشناسي از سوي دستگاه‌هاي نظارتي و چهارگانه در نهايت تعيين‌کننده تمديد مجوز خواهد بود.

حسيني شاهرودي بيان کرد: هرگونه تمديد از منظر بنده به عنوان نماينده شهرستان شاهرود و ميامي در مجلس بدون اعلام رسمي دستگاه‌هاي مسئول مانند محيط زيست، منابع طبيعي، راه و آب مبني بر عدم آسيب جدي به زيرساخت‌هاي شهرستان و منابع آبي قابل قبول نيست.

وي با بيان اينکه اين معدن بعد از دستور فرماندار شاهرود مبني بر تعطيلي باز هم 37 هزار تن برداشت از معدن صورت داده که بي‌توجهي به دستور را نشان مي‌دهد، ابراز کرد: معدن معتقد است که اين برداشت باطله‌هاي قبلي بوده اما خير؛ ما معتقد هستيم اين معدن در همين مدت نيز مشغول به کار بوده و تعطيل قطعي نبوده است.نماينده شاهرود و ميامي در مجلس گفت: اين معدن پس از اتمام مجوز بهره‌برداري باز هم نسبت به فعاليت‌هاي معدني اقدام مي‌کرده که اين امر مورد اعتراض ديگر ما است که مي‌بايست دستگاه‌هاي نظارتي و قضائي مي‌بايست به اين موضوع ورود مي‌کردند که اين امر را صورت ندادند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان