تاریخ 1398/02/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رييس اداره تعاون روستايي شاهرود:
شبکه تامين و توزيع نهاده‌هاي کشاورزي در شاهرود ايجاد مي‌شود

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رييس اداره تعاون روستايي شاهرود از ايجاد شبکه تامين و توزيع نهاده‌ها ازجمله کود، سم، بذر و خوراک دام روستايي خبر داد.

عليرضا حسين‌پور افزود: گسترش زيرساخت‌هاي شبکه مانند سردخانه و انبار گسترش دامنه توليد بذر از يک هزار و 500 تن به 2 هزار و 500 تن و استفاده بيشتر از ظرفيت‌هاي تعاوني‌ها در خريد‌هاي تضميني، توافقي و حمايتي از برنامه‌هاي در دست اقدام اداره تعاون روستايي شاهرود است.

حسين‌پور با بيان اين که ايجاد تعاوني‌هاي الگو در طرح‌هاي آب و خاک در دستور کار است، اظهار داشت: گسترش شبکه فروشگاهي و ايجاد برند محصولات اصلي شهرستان از طريق شبکه و تشکل‌ها در دست اقدام است.

رييس اداره تعاون روستايي شاهرود تصريح کرد: اجراي کشاورزي قراردادي توسط شبکه تعاوني روستايي و گسترش نظارت‌ها از ديگر برنامه‌هاست.

حسين‌پور از خريد تضميني چهار هزار و 605 تن گندم در سال گذشته از کشاورزان اين شهرستان خبر داد و افزود: خريد تضميني شامل 2 محصول گندم و گلزا بود که توسط شرکت تعاوني روستايي و کشاورزي خريداري و به اداره غله تحويل داده شد.

حسين‌پور ادامه داد: پارسال 9 هزار و 125 تن کالاي توافقي خريداري شده شامل جو، علوفه و نهاده‌هاي دامي و محصولات کشاورزي بوده در غرفه‌هاي اين اداره عرضه شد.

وي با بيان اين که خريدهاي حمايتي 657 تن بوده، تصريح کرد: اين خريدها در قالب طرح‌هاي صفر، محرم و ضيافت ماه رمضان و طرح‌هاي تنظيم بازار شامل شکر، خرما و ميوه پايان سال بود که از طريق اتحاديه و تشکل‌هاي تعاوني روستايي انجام شد.

رييس اداره تعاون روستايي شاهرود از تامين و توزيع 13 هزار و 386 تن بذور گندم، گلزا و ذرت خبر داد و افزود: در بخش توسعه خدمات فني و کشاورزي، تامين و توزيع انواع کود و ريزمغزي‌ها و سموم و اجراي کشت‌هاي مشارکتي توسط تشکل‌ها و اعضاي آنها انجام گرفت.

حسين‌پور آموزش و ترويج تعاوني‌ها و تشکل‌ها را ضروري دانست و اظهار داشت: برگزاري کلاس‌هاي آموزش براي ارکان و اعضاي 24 تشکل اين شهرستان و برگزاري مجامع عمومي تشکل‌ها و همچنين آسيب‌شناسي و کارآمد‌سازي تعاوني‌هاي زيان‌ده و ارزشيابي شرکت‌هاي تعاوني روستايي، کشاورزي در دستور کار اين اداره قرار دارد.

رييس اداره تعاون روستايي شاهرود پيگيري پرونده‌هاي حقوقي، شبکه مستند‌سازي املاک و دارايي‌هاي تشکل‌هاي شرکت در مجامع عمومي اتحاديه و شرکت‌ها اخذ تضامين و اجراي آن از مديران عامل و دارندگان ابواب جمعي تعاوني‌ها و اتحاديه‌ها و همچنين وصول مطالبات معوقه شبکه که در کميته وصول مطالبات طي سال گذشته پيگيري شده را از ديگر فعاليت‌هاي اين اداره برشمرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان