تاریخ 1398/02/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون رئيس جمهور اعلام کرد
نظر موافق دولت با استاني شدن انتخابات مجلس شوراي اسلامي

معاون پارلماني رئيس جمهور گفت: دولت به استاني شدن انتخابات مجلس شوراي اسلامي، نظر موافق داشت.

به گزارش ايسنا، حسينعلي اميري معاون پارلماني رئيس جمهور در حاشيه جلسه ديروز (چهارشنبه)هيأت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: درباره برگزاري انتخابات و استاني شدن انتخابات مجلس شوراي اسلامي عنايت داريد که دولت به استاني شدن انتخابات مجلس شوراي اسلامي نظر موافق داشت؛ طرحي را نمايندگان مجلس شوراي اسلامي تهيه کرده بودند که اين طرح احکام متعدد داشت از جمله استاني برگزار شدن انتخابات در مجلس شوراي اسلامي که نظر دولت هم با آن موافق است. وي در همين راستا خاطر نشان کرد :ما در مجلس هم گفتيم که لايحه جامع انتخاباتي دولت نتيجه کار کارشناسي بسيار مبسوط و دقيق است که با مشارکت گروه‌هاي سياسي انجام شده است.

اميري در ادامه گفت: طرح استاني شدن انتخابات را نمايندگان مجلس تهيه و ارائه کردند، اين طرح احکام متعددي داشت از جمله آن استاني برگزار شدن انتخابات مجلس شوراي اسلامي است و دولت نيز با اين موضوع موافقت دارد.

معاون پارلماني رئيس جمهوري اظهار داشت: لايحه جامع اصلاح قانون انتخابات که از سوي دولت به مجلس ارائه شد، نتيجه کار کارشناسي بسيار مفصل، مبسوط و دقيق با مشارکت گروه‌هاي سياسي، کارشناسان مرکز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي، شوراي نگهبان و کميسيون‌هاي مختلف مجلس و
دولت بود.

اميري تصريح کرد: لايحه اصلاح قانون انتخابات از جامعيت بالا و غناي کارشناسي خوبي برخوردار است.

وي گفت: درخواست ما از مجلس شوراي اسلامي اين بود که اين لايحه در دستور کار قرار گيرد که به رأي گذاشته شد و نمايندگان مجلس به قرار گرفتن طرح استاني شدن در دستور کار مجلس رأي موافق دادند، مجلس اين طرح را بررسي و مصوب کرد، اين طرح در ادامه فرآيند بررسي به شوراي نگهبان ارسال شده است.

اميري افزود: ديروز شوراي نگهبان، بخش‌هايي از اين طرح را داراي ابهام دانسته و به نظر مي‌رسد که بخش‌هايي از آن نيز خلاف اصول قانون اساسي است.

وي گفت: دولت هر چند معتقد است که لايحه دولت از جامعيت کافي برخوردار بوده و کماکان اصرار دارد که اين لايحه در دستور کار مجلس قرار گيرد، با اين وجود اگر طرح مجلس درباره استاني شدن انتخابات به قانون تبديل شد، دولت تمام و کمال در اجراي اين قانون بر خواهد آمد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان