تاریخ 1398/02/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نخستين اسکن ويژه نوزادان در مرکز پزشکي هسته‌اي راه آسمان سمنان با موفقيت انجام شد

سرويس خبر

نخستين اسکن ويژه نوزادان در مرکز پزشکي هسته‌اي راه آسمان سمنان با موفقيت انجام شد.

اين اسکن از نوزاد 45 روزه که مشکوک به عفونت استخوان بود انجام گرفت.

دکتر دانايي؛ رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، فوق تخصص اطفال و پزشک معالج نوزاد گفت: اين نوزاد 45 روزه با وزن يک کيلو گرم در هفته بيست و نهم بارداري مادر متولد شد که با تشخيص احتمال عفونت در بافت استخواني براي اسکن به مرکز پزشکي هسته‌اي راه آسمان ارجاع شد.

دکتر دانايي با بيان اينکه امکان اين نوع اسکن در کشور بسيار محدود است، افزود: پيش از راه‌اندازي مرکز پزشکي هسته‌اي راه آسمان براي تشخيص به موقع، بيمار مجبور به مراجعه به مراکز خارج از استان بود که خوشبختانه با راه‌اندازي اين مرکز ديگر نيازي به اعزام بيماران به خارج از استان نيست.

به گفته دکتر دانايي با فعاليت مرکز پزشکي هسته‌اي راه آسمان در سمنان در کوتاه‌ترين زمان ضمن تشخيص به موقع بيماري‌هاي نوزادان، مراحل درمان هم در اسرع وقت آغاز مي‌شود.

دکتر مهسا صبور؛ متخصص پزشکي هسته‌اي هم در اين باره گفت: مرکز پزشکي هسته‌اي راه آسمان بخشي عمده‌اي از نيازهاي مربوط به اسکن بيماران مبتلا به سرطان را برطرف مي‌کند.

به گفته‌ي وي: در اين مرکز روزانه 20 تا 25 بيمار ‌پذيرش مي‌شوند.فعاليت مرکز پزشکي هسته‌اي راه آسمان با کمک خيران و نيک‌انديشان استان حدود يک سال است که در سمنان آغاز شده است.در اين مرکز که پيشرفته‌ترين مرکز پزشکي هسته‌اي شرق کشور است. انواع اسکن از جمله اسکن‌هاي: قلب، تيروئيد، پاراتيروئيد، استخوان، کليه، مجراي اشکي، ريه و کبد انجام مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان