تاریخ 1398/02/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
خواستگار مزاحم در سمنان دستگير شد

سرويس حوادث:

رئيس پليس فتاي استان سمنان گفت: خواستگاري که با شنيدن جواب منفي دست به مزاحمت اينترنتي و انتشار تصاوير خصوصي دختر مورد علاقه‌اش زد، در سمنان دستگير شد.

سرهنگ حسين صادقي اظهار داشت: دختري با مراجعه به پليس فتا و ارائه شکايت، براي نجات از تهديدها و مزاحمت‌هاي پسر جوان در فضاي مجازي از پليس فتا درخواست کمک کرد.

وي با اشاره به هماهنگي لازم با مقام قضايي بيان کرد: پيگيري‌هاي ويژه افسران خبره و کارکشته پليس فتا براي به سرانجام رساندن اين پرونده آغاز شد.

صادقي با بيان اينکه با مشخص شدن ايجاد پروفايل جعلي توسط متهم در مراحل تحقيقات، تصريح کرد: متهم با استفاده از بستر شبکه ‌اجتماعي تلگرام و ايجاد پروفايلي جعلي به انتشار تصاوير خصوصي دختر جوان اقدام کرد.

رئيس پليس فتاي استان سمنان ادامه داد: متهم که خواستگار شاکي پرونده بود با تلاش کارآگاهان سايبري پليس سمنان شناسايي و دستگير شد.

وي ابرازداشت: پاسخ منفي دختر به خواستگاري، انگيزه ارتکاب اين جرم بود که با تکميل تحقيقات متهم به مرجع قضايي معرفي شد.

رئيس پليس فتاي استان سمنان يادآور شد: کاربران فضاي مجازي از اشتراک‌‌گذاري تصاوير خانوادگي در شبکه‌‌هاي اجتماعي حتي براي افراد قابل اعتماد هم خودداري کنند.

انتشار تصاوير خصوصي کاربران در فضاي مجازي طبق ماده 745 قانون مجازات اسلامي بخش تعزيرات، جرم و هر کس به وسيله سامانه‌هاي رايانه‌اي يا مخابراتي صوت، تصوير يا فيلم خصوصي يا خانوادگي يا اسرار ديگري را بدون رضايت فرد جز در موارد قانوني، منتشر کند يا در دسترس ديگران قرار دهد، به نحوي که منجر به ضرر يا در عرف موجب هتک حيثيت شخص شود، به حبس از نود و يک روز تا 2 سال يا جزاي نقدي از پنج ميليون تا چهل ميليون ريال يا هر 2 مجازات محکوم مي‌شود.

کاربران مي‌توانند به سايت پليس فتا به نشاني www.cyberpolice.ir مراجعه و آخرين هشدارها و توصيه‌هاي سايبري پليس را مطالعه و هرگونه مورد مشکوک و مجرمانه‌اي را اطلاع‌رساني کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان