تاریخ 1398/02/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس جمهور در مراسم نکوداشت يکصد سال تربيت معلم در ايران :
آمريکا مي‌خواهد عليه هم پرونده‌سازي نماييم

رئيس جمهور معلمان را مربيان جامعه دانست و با تاکيد بر اينکه معلم از مرزهاي فرهنگ و اخلاق کشور حراست مي‌کند، اظهار کرد: ارزش کار معلم با معيار مادي قابل مقايسه نيست و شهيدان مطهري، بهشتي، رجايي و باهنر نمونه‌هاي کم نظير معلمي هستند.

به گزارش ايسنا،‌ حسن روحاني روز شنبه در مراسم بزرگذاشت مقام معلم و نکوداشت يکصد سال تربيت معلم در ايران با اشاره به اينکه رفتار معلم با دانش آموزان، مهمترين رکن تربيتي است، گفت: کلاس درس بايد کلاس رحمت و گذشت باشد و اگر معلم روح دانش آموز را به سوي خدا متحول کند، کلاس او حکم شب قدر دارد.

رئيس جمهور در اين مراسم باعنوان «تدبير و اميد در گام دوم انقلاب با مدرسه‌سازي»، گفت: خوشحالم که هفته معلم در آستانه ماه رحمت، مغفرت و برکت الهي قرار گرفته است.روحاني با تأکيد بر اينکه بايد به دانش‌آموزان مهارت لازم براي مواجهه با اينگونه حوادث را بياموزيم تا بدانند چه کاري بايد انجام دهند،‌ گفت:‌ دارا بودن مهارت در موقع حادثه و آشنايي نوجوانان و جوانان با حوادث غيرمترقبه کشور، مي‌تواند درد و غم را در اينگونه مواقع کم کند.

رئيس جمهور با اشاره به ضرورت مهارت‌آموزي به دانش‌آموزان براي داشتن کار و شغل مناسب و مشکلاتي که فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌ها براي داشتن شغل مناسب دارند، گفت: حتماً اينگونه نيست که هرکس دوران مدرسه خود را تمام کرده و ديپلم مي‌گيرد، بايد کنکور داده و به دانشگاه برود؛ در هيچ کجاي دنيا اينگونه نيست.

رئيس جمهور با اشاره به تاريخچه وضع تحريم‌هاي ظالمانه عليه جمهوري اسلامي ايران تأکيد کرد: معناي نخست تحريم‌ها اين بود که کشورهاي قلدر جهان اينگونه در اذهان جامعه بشري تبليغ کردند که ايران کشوري خطرناک و دنبال ساخت بمب اتمي است و پس از دستيابي به اين بمب برخي کشورها را با خاک يکسان خواهد کرد و بايد مراقب ايران باشيم.

روحاني با بيان اينکه اين موضوع از ايران‌هراسي و انقلاب‌هراسي نشأت مي‌گرفت که ايران مجموعه‌اي خطرناک براي جامعه جهاني است، ادامه داد: سپس پرونده هسته‌اي ايران به شوراي امنيت رفت و بدترين قطعنامه اين شورا عليه ايران تصويب شد و تا مرز جنگ پيش رفتيم.

روحاني با اشاره به اينکه در صد روز ابتدايي دولت يازدهم توانستيم توافق موقت معروف به ژنو را امضاء نماييم و بخشي از پول‌هاي بلوکه شده آزاد شد، خاطرنشان کرد: ماهي 700 ميليون دلار آزاد مي‌شد و بانک مرکزي به دنبال آن بود که قيمت ارز بالا رود، اما جامعه نرخ ارز را پايين مي‌آورد و رئيس بانک مرکزي ناتوان از اين مهم بود و در آن دوران اميد و دلار وارد کشور مي‌شد و همه منابع آزاد مي‌گشت.

روحاني با بيان اينکه اين جماعتي که الان در آمريکا بر سر کار هستند با پول تبليغات و انتخاباتي تندروهاي نژادپرست‌ها، صهيونيست‌ها و عربستان اقدامات خود را انجام مي‌دهند، اظهار داشت: پس از پيروزي در انتخابات اعلام کردند که از اين توافق خارج مي‌شوند چرا که داراي 3 نقص است، اولاً برنامه موشکي ايران آزاد شده است، ثانيا طي چند سال فعاليت هسته‌اي ايران به طور کامل آزاد مي‌شود و در نهايت اينکه فعاليت‌هاي منطقه‌اي ايران در اين توافق هسته‌اي بحث نشده است!

رئيس جمهور با بيان اينکه آمريکايي‌ها براي خروج اروپا و چين و روسيه تا 6 ماه مشغول فعاليت و رايزني بودند، اما در نهايت به تنهايي از برجام خارج شدند، تأکيد کرد: آنها مجبور شدند تحريم‌هاي يکجانبه عليه جمهوري اسلامي ايران وضع کنند اما دولت‌هاي جهان با آمريکا همراهي نکردند ولي متأسفانه شرکت‌هاي خارجي در برابر آمريکا به دليل منافع و شراکت با اين کشور تسليم شدند و اين شرايط در کشور تحميل شد.

روحاني با بيان اينکه ما امروز با دولتي در آمريکا روبرو هستيم که عهد خود را زير پا مي‌گذارد و برخلاف همه مقررات بين‌المللي به شرکت‌ها و بانک‌هاي جهان فشار مي‌آورد که نفت را نخرند و خريداران نفت را تهديد مي‌کند، تأکيد کرد: هدف نهايي آمريکا اين است که جمهوري اسلامي ايران با عظمت، مستقل و تأثيرگذار در منطقه و جهان نباشد و چنين ايراني براي آمريکا غيرقابل تحمل است و آنها به دنبال ايراني شبيه 40 سال قبل هستند و حاضر به کمک به ايران به شرط تسليم کشورمان هستند.

وي با تأکيد براينکه اساس انقلاب اسلامي، استقلال بود و کشور نه با فشار خارجي بلکه با رأي مردم و انتخابات اداره مي‌شود، تصريح کرد: آمريکا براي رسيدن به اهداف نامشروع خود مي‌خواهد از ميزان ارز ما بکاهد و براي رسيدن به اين مهم بايد نياز به ارز کاهش يابد و در غيراين صورت بر نرخ آن افزوده خواهد شد. همچنين آمريکايي‌ها به دنبال اين هستند که تعاملات ارزي ما را دچار مشکل کنند که اين نرخ ارز در ساير اقلام نيز تأثيرگذار است و ما بايد درآمد ارزي خود را اضافه کنيم و در عين حال مخارج ارزي را کاهش دهيم.

رئيس‌جمهور با اشاره به اينکه عدم واردات گندم به معناي کاهش هزينه‌هاي ارزي است، ‌گفت: در حال حاضر براي 4 سال است که در گندم خودکفا شده‌ايم، اين در حالي است که پيشتر در مقطعي 6 ميليون تن گندم وارد مي‌کرديم.رئيس جمهور با تأکيد بر اينکه از سوي ديگر بايد درآمد ارزي افزايش يابد و در سال گذشته نزديک به 43 ميليون دلار درآمد ارزي غيرنفتي و تقريباً شبيه به همين مقدار درآمد ارزي نفتي داشتيم، گفت: آنها به دنبال پايين آمدن اين دو نرخ هستند و بايد با فروش نفت و افزايش توليدات و صادرات در برابر توطئه‌هاي آمريکا براي جلوگيري از فروش نفت بايستيم.

روحاني همچنين با تأکيد بر اينکه آمريکا براي زمين زدن جمهوري اسلامي ايران به دنبال اختلاف‌افکني و چنددستگي در کشور است تا با هم بجنگيم و عليه هم پرونده‌سازي نماييم، تصريح کرد: الان مقداري وضع در اين حوزه در کشور بهتر شده اما تا نقطه مطلوب فاصله داريم و متأسفانه برخي باور ندارند که ما در جنگ سياسي، اقتصادي و رواني با آمريکا هستيم و همه بايد به اين باور برسيم.

روحاني با بيان اينکه راهي جز اميد به آينده و اتحاد نداريم، تأکيد کرد: جنگ امروز با آمريکا جنگ در اميد است که مي‌خواهند اميد ما را بشکنند و ما بايد اميد آنها را بشکنيم. آنها مي‌خواهند اميد را از ما بگيرند و ما بايد با اين حربه آمريکايي‌ها مقابله کنيم و من از آينده نظام، کشور و جوانان کاملاً مطمئن هستم.

در اين مراسم با حضور رئيس جمهور از 6 عنوان کتاب با موضوع «تاريخچه ايجاد مراکز تربيت معلم به روايت اسناد و مدارک» رونمايي شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان