تاریخ 1398/02/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
تطهير نوزادان 11 استان کشور با گل‌برگ‌هاي محمدي در جشنواره آئيني و گردشگري گل‌غلتان نوزاد شهر اميريه دامغان

سرويس خبر

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: نوزادان 11 استان کشور در دوازدهمين جشنواره آئيني و گردشگري گل‌غلتان نوزاد شهر اميريه دامغان در گل‌برگ‌هاي محمدي تطهير شدند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان،«مهدي جمال» در جشنواره گل غلتان نوزاد شهر اميريه دامغان با تشکر از برگزارکنندگان اين جشنواره، افزود: گردشگران 11 استان کشور در دوازدهمين جشنواره آئيني و گردشگري گل‌غلتان نوزاد شهر اميريه دامغان حضور داشتند و نوزادان خود را در گل‌برگ‌هاي محمدي تطهير کرده و غلتاندند.

وي جشنواره گل‌غلتان را فرصت مناسبي براي توسعه گردشگري شهر اميريه دانست و گفت: صنعت گردشگري از صنايع بزرگ و بدون مزاحمت است و همواره با نشاط و طراوت همراه خواهد بود.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: معرفي رويدادهاي آئيني و فرهنگي، زمينه‌ساز توسعه گردشگري و رونق اقتصادي هر منطقه است.

آيين گل‌غلتان نوزاد در شهر اميريه در سال 1389 به شماره 177 به عنوان نخستين اثر معنوي استان سمنان و دومين اثر معنوي کشور بعد از عيد باستاني نوروز است که به ثبت ملي رسيده است.

شهر اميريه با بيش از سه هزار نفر جمعيت در 25 کيلومتري شهر دامغان و 90 کيلومتري مرکز استان سمنان قرار دارد.

دوازدهمين جشنواره آئيني و گردشگري گل‌غلتان نوزاد شهر اميريه دامغان از يازدهم تا سيزدهم ارديبهشت‌ماه و با استقبال پرشور گردشگران از سراسر کشور برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان