تاریخ 1398/02/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
آژاکس به فينال ليگ قهرمانان نزديکتر شد

سرويس ورزشي:

تيم فوتبال آژاکس هلند که پيش از اين با حذف تيم‌هاي بزرگ و پرافتخار رئال مادريد و يوونتوس از ليگ قهرمانان اروپا شگفتي‌ساز شده بود بامداد چهارشنبه و در ديدار رفت نيمه نهايي اين ليگ تاتنهام را نيز مغلوب کرد.

بازيکنان جوان اين تيم بامداد که در ورزشگاه تازه تاسيس «تاتنهام» به ميدان رفتند يک بار ديگر دست به کار بزرگي زده و تاتنهام را در مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا با نتيجه يک برصفر شکست دادند.

«دني واند بيک» در دقيقه 15 براي آژاکس دراين ديدار گلزني و برتري تيم خود را رقم زد.

نخستين ديدار رفت مرحله نيمه نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا ساعت 11:30 چهارشنبه شب آغاز و بامداد پنجشنبه با برتري آژاکس به پايان رسيد.

«مائوريسيو پوچتينو» سرمربي تاتنهام با توجه مصدوميت « هري کين» و محروميت «سون هيونگ مين» بهترين گلزنان خود در ليگ برتر انگليس و ليگ قهرمانان اروپا با تيم خود را با تغييراتي که در خط حمله ايجاد کرد با ترکيب هوگو لوريس، آلدروايرد، تريپير، سانچس، فرتونگن، وانياما، رز، اريکسن، دله آلي، لوکاس مورا، و يورنته به زمين فرستاد.

همچنين اونانا، ولتمن، دي ليخت، فن ديبيک، تاگليافيکو، نرس، تاديچ، دي يونگ، بليند، شونه و ياش با تصميم «اريک تن هاگ» از ابتدا در ترکيب آژاکس قرار گرفته و رو به روي تاتنهام بازي کردند.

بازيکنان آژاکس در دقايق ابتدايي اين ديدار با بازي روان خود کنترل توپ و ميدان را در اختيار گرفتند.

آنان در اين دقايق با آوردن بازي بر روي زمين و پاس‌هاي کوتاه و سرعتي متعدد خود، بازيکنان تيم ميزبان را سردرگم کرده و خود نمايي کردند.

پس از گذشت چندين دقيقه از سيطره بازيکنان اين تيم درزمين بازيکنان تاتنهام بربازي مسلط شدند.

دردقيقه 15 بازيکنان آژاکس در يک ضد حمله سريع خود را به پشت محوطه جريمه تاتنهام رساندند و با فرار دو مهاجم اين تيم از تله آفسايدگيري مدافعان حريف واند بيک با «هوگو لوريس» سنگربان تاتنهام در موقعيت تک به تک قرار گرفت و با شوتي دقيق توپ را به قعر دروازه اين دروازه بان فرستاد.

از آنجا که به نظر مي‌رسيد اين گل در آفسايد مهاجمان آژاکس به ثمر رسيده است بازي براي دقايقي متوقف و داور پس از مشورت تلفني با ناظران و کمک داوران گل را پذيرفت.

در ادامه بازيکنان آژاکس باز هم موقعيت هايي بدست آوردند اما اين فرصت ها براي اين تيم از دست رفت.

دردقيقه 33 «يان فرتونگن» مدافع پيش تاخته تاتنهام در محوطه جريمه آژاکس با ضربه محکم دست دروازه بان اين تيم از ناحيه سر و صورت به شدت مجروح و بلافاصله کادر پزشکي اسپرزها وارد زمين شده و مداوا بر روي اين بازيکن را آغاز کردند.

اما به دليل شدت جراحات تلاش پزشکان و مداواي آن مثمرثمر واقع نشد و پس از توقف 3 دقيقه اي فرتونگن با تشويق مکرر هواداران در حاليکه قادر به کنترل خود نبود با کمک از زمين بازي خارج و به بيمارستان رفت تا «موسي سيسوکو» جانشين او در زمين شود.

در اواخر نيمه نخست بازيکنان تاتنهام براي دستيابي به گل تساوي بسيار تلاش کردند اما موقعيت‌هاي اين تيم يکي پس از ديگري از دست رفت و با سوت «آنتونيو متئو لائوس» داور اسپانيايي اين ديدار بازيکنان به رختکن رفتند.

نيمه دوم را بازيکنان تيم تاتنهام توفاني آغاز کردند تا با غافلگيري بازيکنان جوان حريف به گل برسند اما اينگونه نشد و تلاش آنان نتيجه اي نداشت.

در ادامه اين ديدار باز هم بازيکنان دو تيم به روي دروازه يکديگر حملات جديدي را طراحي کرده اما هيچکدام از اين حملات منجر به گل نشد.

در دقيقه 78 شوت عرضي «ديويد نرس» مهاجم برزيلي آژاکس به ديرک افقي دروازه تاتنهام برخورد کرد و با بد شانسي گل نشد.

در ادامه کادر فني دو تيم دست به تغييراتي در ترکيب تيم خود زدند «بن ديويس» به جاي «دني رز» و «فويت» جانشين «تريپير درتيم تاتنهام و «مازراوي» جاي «شونه» را درترکيب تيم آژاکس گرفت.

اما تغييرات ايجاد شده در ترکيب بازيکنان دو تيم در تغيير نتيجه اين ديدار تاثيري نداشت و اين ديدار تماشايي با نتيجه يک برصفر به پايان رسيد.

ديدار برگشت دو تيم چهارشنبه شب نوزدهم ارديبهشت ماه در ورزشگاه خانگي آژاکس «يوهان کرايف آرنا»برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان