تاریخ 1398/02/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
تصميمي که در کارخانه گرفته شد
پشت پرده اخراج علي دايي از سايپا

سرويس ورزشي:

دوره همکاري علي دايي با سايپا در فاصله دو هفته مانده تا پايان ليگ برتر با يک حکم خبرساز پايان يافت: اخراج.

در جلسه‌اي که روز گذشته در کارخانه سايپا بين مديران ارشد و مديران باشگاه سايپا برگزار شد، در پي مصاحبه سرمربي سابق تيم ملي فوتبال ايران در اعتراض به شرايط مالي باشگاه، سايپا تصميم گرفت دايي را کنار بگذارد؛ مربي‌اي که دومين فصل حضورش در جمع نارنجي‌پوشان را پشت سر مي‌گذاشت.

دايي قبل‌تر و در اتمام دوره بازيگري به مدت کوتاهي در نقش بازيکن و مربي هدايت سايپا را برعهده داشت و با اين تيم قهرمان ليگ شد. او در سال بعدتر نتايج خوبي با سايپا به دست نياورد و در نهايت به دليل سرمربيگري در تيم ملي از سايپا کنار رفت و به عنوان عضو هيئت مديره به کارش در باشگاه ادامه داد.

او که بعد از هدايت تيم ملي و اخراج از سمت سرمربيگري بعد از شکست مقابل عربستان مدتي در سکوت بود، با پرسپوليس به بازار کار ايران بازگشت و پس از مشکلات شديدي که با حبيب کاشاني مديرعامل پرسپوليس داشت، به راه آهن رفت. اما سپس محمد رويانيان او را دوباره به پرسپوليس بازگرداند تا اينبار بعد از کسب نائب قهرماني ليگ و شروع نه چندان مناسب در دومين فصل حضور، مديران وقت باشگاه او را از تيم اخراج کنند

دايي پس از پرسپوليس به صبا و سپس نفت تهران پيوست و با قهرماني جام حذفي دوباره سايپايي شد تا سومين دوره حضورش را در اين تيم تجربه کند.

او در فصل گذشته با اتکا به ستاره‌هايي نظير ترابي و قلي‌زاده موفق به کسب سهميه آسيايي شد ولي با جدايي اين دوستاره سايپا کمي پايين‌تر از انتظارات نشان داد. با اين حال شرايط اين تيم چندان هم بد نبود و آنها در آخرين بازي با علي دايي مقابل ذوب آهن به پيروزي2 بر صفر دست يافتند تا جايگاه مناسبي در جدول داشته باشند؛ ضمن اينکه در حال حاضر سايپا جمعي از بهترين جوانان ايران را در مجموعه خود جا داده است.

اما در شرايطي که تنها سه هفته به پايان ليگ باقي مانده، اين تصميم شوکه‌کننده بود؛ به خصوص اينکه دايي قبلا صحبت‌هاي تندتر از اين هم انجام داده بود و حتي گفته شده بود، ناراحتي شديد کارکنان سايپا را با حرف هايش ايجاد کرده است. اين همان چيزي است که باشگاه سايپا در توضيح اخراج علي دايي در بيانيه خود آن را مطرح کرده و مراجعه مکرر کارگران را عامل اصلي اخراج دايي قلمداد کرده اند

آنها در جلساتي که در يکي دو روز گذشته برگزار کردند، به اين جمع‌بندي رسيدند و خبر را از طريق روابط عمومي باشگاه منتشر کردند. دايي که در روزهاي گذشته مذاکرات جدي با تراکتورسازي داشته، البته از اين موضوع چندان هم ناراحت نخواهد بود؛ چرا که قصد او در نهايت جدايي از جمع نارنجي پوشان بود و به قول خودش منتظر بود تا فصل تمام شود و از سايپا فرار کند.

حالا که مديران سايپا تاب صحبت‌هاي او را نياورده‌اند و دست به اخراج او زدند، دايي با همان سماجت هميشگي و با مصاحبه‌هاي مکرر از تصميم‌گيران انتقام سختي خواهد گرفت. اين کاري است که دايي قبلا دو يا سه مرتبه انجام داده و در آن تبحر ويژه‌اي دارد!

اينکه علي دايي در فصل آينده به تراکتورسازي برود يا مقصد ديگري را براي سرمربيگري انتخاب کند، از همين حالا تبديل به يکي از داغ‌ترين سوال‌هاي ليگ برتر شده است. اما پاسخ به آن تا پايان ليگ ميسر نخواهد بود؛ چرا که تراکتورسازي در کورس سهميه ليگ است و با سومين سرمربي خود روزگار مي‌گذارند. همچنين اين باشگاه با دايي هنوز به توافق نهايي نرسيده است. اين را هم در نظر داشته باشيد که دايي هرگز در خارج از تهران مربيگري نکرده و به دليل فعاليت‌هاي تجاري ترجيح مي‌دهد در پايتخت و در حوالي خانه و در دفتر کارش مشغول باشد.

جالب اينکه سايپا از ابراهيم صادقي به عنوان جانشين علي دايي ياد کرده که به اين موضوع در مطلب جداگانه خواهيم پرداخت.

علي دايي در پاسخ به تماس خبرنگار ورزش سه اعلام کرد که فعلا قصد گفتگو در اين مورد را ندارد ولي قطعا وقتي دايي به حرف بيايد، همه بايد قلم‌ها را تيز کنند و در سريعترين زمان ممکن، خبرها را به خبرگزاري خود برسانند!


نسخه چاپي ارسال به دوستان