تاریخ 1398/02/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
وزير اطلاعات:
بر فضاي مجازي اشراف داريم
وزارت اطلاعات در سال از ?? هزار ميليارد تومان فرار مالياتي جلوگيري مي‌کند

وزير اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات بر فضاي مجازي اشراف دارد.

به گزارش ايسنا، حجت الاسلام والمسلمين سيد محمود علوي در همايش مبلغان ماه مبارک رمضان که در سالن همايش‌هاي دفتر تبليغات اسلامي حوزه در قم برگزار شد، عنوان کرد: تبليغ و ابلاغ دين جايگاه بسيار ويژه اي در اسلام دارد، اين همان کاري بود که حضرت رسول اکرم (ص) و حضرت علي (ع) انجام مي‌دادند و مردم را به توحيد و يگانه پرستي دعوت مي‌کردند و اين نشان دهنده اهميت تبليغ است.

وزير اطلاعات افزود: بهترين انسان‌ها در پيشگاه خدا از نظر حضرت رسول اکرم (ص) کساني هستند که مردم را به دين دعوت کنند، مبلغان سنگربان و مرزبانان حقيقي دين هستند، زيرا تبليغ نوعي جهاد است.

وي گفت: به دليل اهميت تبليغ دين، اين کار الزامات و پيش نيازهاي خاص خودش را دارد تا بتوان مردم را از انحرافات عقيدتي و فکري نجات داد.

علوي افزود: امروز يکي از مشکلات جامعه، القاي شبهات عقيدتي و گرايش مردم به اديان ديگر مانند مسيحيت و يهوديت است، راه حل اين مسئله در حوزه است و روحانيت مي‌تواند اين مشکل عقيدتي را از بين ببرد.

وزير اطلاعات با اشاره به لزوم وحدت و همدلي بين جامعه روحانيت و حوزوي، گفت: اگر اختلافي بين علما باشد، نتيجه آن به جامعه هم رسوخ پيدا مي‌کند و بايد با همدلي، از اين اتفاق جلوگيري کرد.

وي بيان کرد: از ديگر رسالت‌هاي روحانيت، جذب جوانان و آشنايي آنان به دين و مباني ديني و تبليغ در فضاي مجازي است، اگر در اولي درست عمل کرده باشيم، جامعه از فضاي مجازي واکسينه خواهد شد، و اين هم الزاماتي دارد که ازجمله آن ارتباط با مردم، همراهي و همنشيني با مردم، اخلاق مداري، عالم و عامل بودن، مهذب بودن، داشتن حسن خلق، صدق در رفتار وگفتار، مجهز بودن به علوم مختلف براي پاسخ گويي به شبهات است.

علوي گفت: اگر پيامبر(ص) هر کدام از اين خصوصيات را نداشت، مردم دور او جذب نمي‌شدند، به دين ايمان نمي‌آوردند؛ معقتديم نظام مقدس و انقلاب اسلامي، ثمره خون علما است و روحانيت تعهد مردم را به نظام را هر چه قدر افزايش دهد، ارزشمند است و همين مسئله نياز به اخلاص و مجهز بودن به علوم مختلف و بصيرت لازم به زمان و فتنه‌هاي دشمنان دارد.

وي اظهار کرد: بايد مواظب فتنه‌هاي دشمنان براي ناميد کردن مردم از نظام و انقلاب بود، دشمن در هر لباسي به دنبال رسيدن به اهداف و محقق کردن ترفندهاي خود است و بايد از اين موضوع مراقبت کرد.

وزير اطلاعات افزود: امروز شبهات عقيدتي زياد است، بايد بدانيم اگر پاسخ به شبهات مي‌دهيم، پاسخ متقن دهيم و اگر پاسخ را نمي‌دانيم، شجاعت «نه» گفتن را داشته باشيم؛ مبلغ موفق کسي است که بر اساس نياز روز سخن بگويد، به سخنان مردم گوش دهد و به شيوه‌هاي نوين حرف بزند.

وي در ادامه با اشاره به بعضي اتفاقات اخير کشور گفت: اگر تحمل مردم در مشکلات زياد باشد، کشور به سادگي از آن عبور خواهد کرد، ولي اگر تحمل مردم زياد نباشد، مسلماً مشکلات کشور هم دو چندان خواهد بود؛ در اين مورد نقش علما براي آرام کردن جامعه و براي صبور نگه داشتن مردم بسيار مهم خواهد بود.

وي بيان کرد: امروز مردم گرفتار سيل شدند اگر مردم بر افروخته شوند، مشکل ديگري براي نظام يعني فشار هم اضافه خواهد شد، بهترين راه دعوت به آرامش است اما امروز بعضي در فضاي مجازي به دنبال اهداف خاصي مي‌گردند و آن قرار دادن مردم در برابر نظام است.

علوي تاکيد کرد: بايد به مردم اطلاعات درست دهيم، اگر مردم باورشان اين باشد که بخشي از نظام اين مشکلات گراني را ايجاد کرده است، اين مسئله باعث فشار به نظام مي‌شود؛ ولي اگر احساس کنند که دشمنان اين کار کرده است و هدف دشمن تسليم کردن نظام است، تجربه نشان داده مردم از نظام خود حمايت مي‌کنند.

وي گفت: امروز رهبر انقلاب تأکيد دارند که نبايد جامعه به سمت دو قطبي برود، اين معنايش اين است که همه بايد باهم وحدت داشته باشيم، اخلاق داشته باشيم؛ با اختلاف ما، دشمنان سود مي‌برند و نظام متضرر مي‌شود.

وزير اطلاعات افزود: نظرات اختلافي و گرايشات سياسي امر طبيعي است و اين به معناي خصومت نيست، امروز براي همديگر نبايد مشت گره کنيم و بايد همه مشت‌هايمان را بر عليه دشمن گره کنيم و متحد باشيم.

وي با بيان اين که وزارت اطلاعات با کساني که در فضاي مجازي اقدام به دعوت ضد ديني مي‌کنند، برخورد مي‌کند، افزود: وزارت اطلاعات بر فضاي مجازي اشراف دارد. وزير اطلاعات با اشاره به گراني‌هاي اخير گفت: کار وزارت اطلاعات بيانيه دادن نيست، بلکه شناسايي جاسوسان در بخش‌هاي مهم نظام است، وزارت اطلاعات در سال از 20 هزار ميليارد تومان فرار مالياتي جلوگيري مي‌کند و همچنين در عرصه زمين خواري هم قدم‌هاي بزرگي برداشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان