تاریخ 1398/02/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان:
فرهنگ کتابخواني در جامعه ترويج يابد

سرويس خبر

استاندار سمنان خواستار ترويج و گسترش فرهنگ کتابخواني در جامعه شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، عليرضا آشناگر در نشست شوراي آموزش و پرورش و شوراي پشتيباني سوادآموزي استان سمنان افزود: فرهنگ کتابخواني و افزايش سرانه مطالعه در استان تقويت شود، چرا که کتاب خواندن با افزايش علم و ايجاد آينده‌نگري در وجود خواننده از بسياري آسيب‌هاي اجتماعي جلوگيري مي‌کند.

آشناگر افزود: برگزاري جشنواره دانايي و توانايي در استان سمنان گام مؤثري در تقويت و ترويج فرهنگ کتابخواني بين دانش‌آموزان است.

وي با اشاره به سرانه مطالعه در جامعه اضافه کرد: سرانه مطالعه در جامعه 18 دقيقه در شبانه‌روز است و اين ميزان مطالعه نيز به صورت کندخواني انجام مي‌شود، براي افزايش تأثير مطالعه حتي در زمان کم بايد مهارت تندخواني و درک مفاهيم آموزش داده شود.

وي يادآور شد: خواندن 200 تا 300 کلمه در دقيقه جزء مطالعه متوسط، خواندن 300 تا 500 کلمه در هر دقيقه جزء مطالعه خوب و خواندن 500 تا يک هزار کلمه در دقيقه جزء دسته عالي در تندخواني محسوب مي‌شود، اما اکنون در جامعه کمتر کسي هست که در دقيقه بيش از 120 کلمه بخواند.

آشناگر با بيان اين که تندخواني کمک به افزايش سرانه مطالعه است، تصريح کرد: معلمان در مدرسه کمک کنند تا سرعت و درک مطلب در مدرسه‌ها افزايش يابد.

وي بيان کرد: درباره کتاب‌هايي که به دانش‌آموزان براي مطالعه معرفي مي‌شود، به منظور افزايش تأثيرگذاري، با جامعه‌شناسان و روان‌شناسان مشورت شود، چرا که يک متن زيبا و آموزشي نقش مهمي در درگير کردن خانواده و افزايش اشتياق آنها به مطالعه دارد.

استاندار سمنان گفت: کشور با توجه به فرهنگ غني ايراني و اسلامي که دارد بايد در زمره کشورهاي مهربان و اشاعه‌دهنده مهرباني قرار بگيرد و تحقق اين مهم با افزايش سرانه مطالعه در جامعه محقق مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان