تاریخ 1398/02/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در ديدار سرپرست مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان با دبير انجمن روابط عمومي ايران مطرح شد؛
فرهنگ‌سازي و تربيت نسل آينده در تحقق شعار سمنان، شهر دوستدار کودک

سرويس خبر

علي‌اکبر بني‌اسدي سرپرست مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان در ديدار با رضا هوشمند دبير انجمن روابط عمومي ايران به اهميت و حساسيت روابط عمومي شهرداري‌ها اشاره کرد و گفت: کار روابط عمومي در شهرداري بسيار حساس است زيرا بايد به تمام شهروندان با تمام سلايق اين موضوع را انعکاس دهد که عوارض پرداختي از سوي شهروندان در چه زمينه‌اي خرج مي‌شود.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، وي گفت: يکي از دغدغه‌هاي مهم ما در حوزه ارتباطات و روابط عمومي افزايش توان علمي و مديريتي مديران، کارشناسان و مديران روابط عمومي سازمان‌ها است که بايد با مجهز شدن به تجهيزات اوليه و لازم و علم روز به تقويت بنيه ارتباطات و اطلاع‌رساني صحيح و شفاف و تنوير افکار عمومي بينجامد.

بني‌اسدي وجود تشکل واحد در حوزه روابط عمومي شهرداري‌هاي کشور را بسيار ضروري دانست و گفت: جهت انتقال تجربيات و به اشتراک گذاشتن توانمندي‌هاي مربوطه و صرفه‌جويي اقتصادي در حوزه‌هاي مختلف ضرورت ايجاد تشکل روابط عمومي شهرداري‌هاي کشور با توجه به شرايط کنوني بيش از پيش حس مي‌شود.

سرپرست مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان از بي‌توجهي برخي مديران به روابط عمومي گلايه کرد و گفت: در تمامي سازمان‌ها از جمله شهرداري، برخي از مديران هنوز جايگاه روابط عمومي را درک نکرده‌اند و يک نيروي روابط عمومي گاهي در يک سازمان چندين کار به او محول شده است و کار روابط عمومي در مرحله آخر قرار مي‌گيرد که به ندرت به درستي انجام مي‌شود.

رضا هوشمند دبير انجمن روابط عمومي ايران در اين ديدار ضمن تقدير از نحوه عملکرد چند ماه گذشته مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، اقدام نوروزي شهرداري سمنان تحت عنوان شهر دوستدار کودک را بسيار حرکت خلاقانه و جديد عنوان کرد و گفت: فرهنگ‌سازي و تربيت نسل آينده در تحقق شعار سمنان، شهر دوستدار کودک صورت خواهد گرفت که اين نشان از هدف بلند شهرداري و شوراي شهر سمنان است که براي تربيت نسل آينده خود از همين الان قدم برداشته‌اند.

دبير انجمن روابط عمومي ايران به نقش NGO‌ها در فعاليت‌هاي شهرداري اشاره کرد و گفت: شهرداري بايد بخش جايگاه مردمي خود را تقويت کند که در اين ميان مي‌تواند با همکاري ‌NGO‌ها به تقويت هم‌افزايي و مشارکت مردم بيافزايد و در اين تشکل‌ها است که فکر‌ها توليد مي‌شوند و موجب مشارکت مردمي و رسانه‌هاي مردمي خواهد شد.

رضا هوشمند از هم‌افزايي و تعامل انجمن روابط عمومي ايران با شهرداري سمنان خبر داد و گفت: هر امر مهمي که بتواند به افزايش ظرفيت علمي و تخصصي روابط عمومي کمک کند در دستور کار اين انجمن قرار خواهد گرفت.

دکتر نيرومند مسئول کميته آموزش انجمن روابط عمومي ايران در اين ديدار با اعلام آمادگي انجمن روابط عمومي ايران جهت آموزش مديران و کارکنان شهرداري سمنان گفت: با توجه به نيازسنجي انجام شده و آناليز نيروهاي شهرداري سمنان تعدادي دوره‌هاي لازم براي مديران شهرداري و مديران و کارشناسان حوزه روابط عمومي در نظر گرفتيم که اميدواريم هرچه زودتر با مساعدت شهردار محترم آموزش افراد را به صورت حرفه‌اي شروع کنيم تا شهرداري سمنان به‌صورت علمي و تخصصي در حوزه روابط عمومي به درجات عالي برسد.

در اين ديدار پيرامون موضوعات مختلفي از جمله آموزش ويژه مديران، کارکنان، دوره‌هاي آموزشي کارکنان حوزه روابط عمومي، نشاط اجتماعي و ظرفيت‌هاي مختلف انجمن روابط عمومي ايران بحث و تبادل‌نظر شد.

لازم به ذکر است انجمن روابط عمومي ايران در سال 1346 با هدف ‌شناساندن ارزش و اهميت روابط عمومي به مديران و مسئولان و بالا بردن سطح علمي و تجربي دست‌اندرکاران اين رشته تاسيس شد و مرحوم ميرزاباباطاهر مطهري‌نژاد يکي از بنيانگذاران اصلي اين انجمن بود که سال گذشته پس از تحمل سال‌ها بيماري دعوت حق را لبيک گفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان