تاریخ 1398/02/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
کواکبيان در مراسم افتتاح مسجد فاطمه الزهرا(س) در محله مسکن ويژه تهرانسر:
نگذاريم با بداخلاقي و دروغگويي، پايه‌هاي اعتماد عمومي سست شود
محتواي برنامه‌هاي مساجد بايد هرچه بيشتر جوانان را جذب کند

روز پنجشنبه 29فروردين با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين محسن قرائتي، رئيس ستاد اقامه نماز و مديران اجرايي و شهرداري منطقه 21 تهران، مراسم افتتاح مسجد فاطمه الزهرا (س) در محله مسکن ويژه تهرانسر (که از سوي وزارت راه و شهرسازي ساخته شده بود) با شرکت جمع کثيري از اهالي اين منطقه افتتاح شد.

به گزارش «مردم‌سالاري‌آنلاين»، در اين مراسم پس از خوشامدگويي حجت الاسلام حسيني امام جماعت مسجد و سخنان حجت الاسلام عسگري مسئول امور مساجد غرب تهران، دکتر مصطفي کواکبيان نماينده مردم شريف تهران به تفصيل در مورد اهميت جايگاه مساجد و تعظيم شعائر ديني سخن گفت. وي با اشاره به اينکه محتواي برنامه‌هاي مساجد بايد جايگزين تعدد مساجد باشد افزود: هر چند ظاهر مسجد و ساخت و ساز آن با معماري سنتي مهم است اما مهم تر از آن اين است که جوانان در مساجد جايگزين افراد مسن باشند و مسجد پايگاه تربيت اخلاقي زمامداران حکومت باشد.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي، تحريف مباني ديني، افراط و تفريط در تعظيم شعائر مذهبي،رياکاري و ظاهر سازي و خرافه گرايي را از جمله آفت‌هاي برخي برنامه‌ها در مساجد دانست گفت ؛عدم انطباق گفتار ورفتار در ميان برخي از روحانيون بسياري از جوانان را از مساجد گريزان مي‌کند کما اينکه زندگي‌هاي اشرافي و ثروت اندوزي برخي از دست اندرکاران، بي‌اعتمادي مردم را به اساس حکومت افزايش مي‌دهد.

بنده بر اين باورم قطعا همت مردم باعث خواهد شد خرابي‌هاي سيل‌آباد شود اما آمارهاي دروغ، ظاهرسازي‌ها و بد اخلاقي‌ها حتما پايه‌هاي اعتماد عمومي را سست مي‌کند.

کواکبيان در پايان مهم‌ترين گمشده فعلي جامعه را اخلاق دانست و گفت: بدون شک اگر ما شعار دولت اخلاق را سر داديم همچنان‌ به اين شعار معتقديم و بر اين باور هستيم که مسجد مي‌تواند پايگاه مهمي براي تربيت اخلاقي زمامداران جامعه باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان