تاریخ 1398/01/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در ديدار مديرکل کانون با نماينده شاهرود و ميامي عنوان شد:
فعاليت کانون پرورش فکري بسيار مقدس و اثرگذار است

سرويس خبر

نماينده مردم شاهرود در مجلس اسلامي در ديدار با مديرکل کانون پرورش فکري استان سمنان بر فعاليت مقدس، سنگين و تأثيرگذار مربيان اين مجموعه تأکيد کرد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره ‌کل کانون استان سمنان، نبي‌اله خدابخشي مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان سمنان به‌منظور جلب پشتيباني و حمايت بيشتر مسئولان استان، شامگاه چهارشنبه 21 فروردين 1398 با سيدحسن حسيني نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي، ديدار و گفت‌وگو کرد.

نماينده مردم شاهرود و ميامي ضمن ابراز خرسندي از حضور مديرکل و کارکنان کانون پرورش فکري و قدرداني از زحمات اين مجموعه و تبريک اعياد شعبانيه، کانون را محيط مناسب براي رشد و شکوفايي و پرورش خلاقيت کودکان و نوجوانان دانست و از خاطرات دوران کودکي و نوجواني‌اش در کانون شاهرود به نيکي ياد کرد.

حسيني با تأکيد بر اين‌که شاکله‌ي ‌آموزش و پرورش نقشي در پرورش دانش‌آموزان نداشته است؛ بلکه اين پرورش در مکان‌هايي مانند کانون پرورش فکري، رسانه‌ي ملي، دوران جنگ، صحنه عمومي جامعه و حوزه‌هاي ديگر اتفاق افتاده ‌است، نقش مربيان کانون را در تربيت کودکان و نوجوانان بسيار با‌اهميت عنوان و خاطرنشان کرد: کانون پرورش فکري، يک نهاد باسابقه و تخصصي در حوزه کودک و نوجوان و مکان اصلي براي ماندگار کردن ساختارهاي فکري کودکان است که بايد تقويت شود.

نماينده مردم شاهرود و ميامي با بيان اين‌‌که کانون پرورش فکري؛ جايگاه ويژه و خاص خود را دارد و يک مجموعه شناخته‌ شده بين کودکان و نوجوانان و حتي بزرگسالان است و آنها، کانون را هرچند مجموعه‌اي کوچک و ساده‌ است، منشأ حرکت براي خود مي‌دانند، گفت: کانون پرورش فکري از اين منظر که شيوه ‌آموزشي آن با شيوه کلاس درس و مدرسه متفاوت بوده، براي کودکان اثرگذار و داراي جاذبه است.

وي در ادامه افزود: اگر در مجموعه کانون پرورش فکري با تمام تلاشي که انجام مي‌شود يک انسان وارسته و شايسته و صالح تحويل جامعه شود همين نشانگر اثربخشي فعاليت‌هاي کانون است.

نماينده مردم شاهرود و ميامي، فعاليت کانون پرورش فکري را بسيار، مقدس، سنگين و اثرگذار دانست و گفت: حداقل کاري که کانون براي کودکان و نوجوانان بجا گذاشته، انس آنها با کتاب و کتاب‌خواني است و هرچند فعاليت‌هاي شاخص ديگر کانون به چشم نمي‌آيد؛ اما نتيجه و خروجي‌اش در اجتماع مشاهده شده و چه بسيار شخصيت‌هاي مؤثر جامعه که دوران کودکي و نوجواني خود را در مراکز فرهنگي‌هنري کانون گذرانده و آنجا تربيت شده‌اند.

در ادامه اين ديدار، خدابخشي ضمن تبريک سال نو و اعياد شعبانيه به ارائه گزارش کمي و کيفي فعاليت‌هاي کانون پرورش فکري و عملکرد پنجاه‌ ساله آن در راستاي پيشبرد اهداف فرهنگي پرداخت و با معرفي مراکز فرهنگي‌هنري ثابت، سيار و پستي شهرستان شاهرود به جمعيت دانش‌آموزي تحت پوشش اين مراکز فرهنگي ‌هنري اشاره کرد.

شايان ذکر است؛ در اين ديدار رئيس اداره مالي، جمعي از کارشناسان فرهنگي، هنري، انفورماتيک و روابط‌عمومي اداره‌ کل کانون استان و مسئولان مراکز فرهنگي‌ هنري بسطام و شاهرود حضور داشتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان