تاریخ 1398/01/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نماينده مردم شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي در مجلس:
رانش زمين در کالپوش از سال‌ها قبل قابل پيش‌بيني بود

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي گفت: مديريت ناصحيح در کشور يکي از دلايل مشکلات اخير در کشور است البته مسئولين تلاش بي‌وقفه‌اي دارند و مردم نيز همواره در کنار نظام هستند.

سيدحسن حسيني شاهرودي در ديدار عمومي نماينده، ولي‌فقيه در استان با مردم حسين‌آباد کالپوش در سخناني اظهار کرد: در بارندگي‌هاي اخير علي‌رغم نعماتي که به همراه داشت، اما متاسفانه شاهد به وجود آمدن آلام زيادي براي مردم برخي استان‌هاي کشور و همچنين حسين‌آباد کالپوش بوديم.

وي ضمن انتقاد شديد از برخي مسئولان استان سمنان در موضوع کالپوش، گفت: رانش زمين در اين بخش از سال‌ها قبل قابل‌پيش‌بيني بود اما هيچ اقدامي درباره آن صورت نگرفت.

وي افزود: نشانه‌هاي رانش زمين در روستاي حسين‌آباد کالپوش از سال گذشته آشکار شده بود اما متأسفانه برخي دستگاه‌هاي اداري بدون توجه به اين امر اقدام به ساخت‌و‌ساز در برخي مکان‌ها کردند که از جمله آن مي‌توان به ساختمان دهياري و پاسگاه حسين‌آباد اشاره کرد که هم اکنون مجبور به تخليه آن‌ها شده‌ايم.

نايب‌رئيس کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: بر‌اثر برف و کولاک شديد در روز‌هاي پاياني سال 97، بسياري از راه‌ها و محور‌هاي مواصلاتي در شهرستان شاهرود مسدود شد و قطعي برق، آب و تلفن در برخي روستا‌ها مشکلات عديده‌اي به وجود آورد.

وي تصريح کرد: بدون ترديد در شرايط بحران، هم مردم و هم مسئولين در امتحان الهي هستند و در چنين شرايطي صبر و تامل مردم و تلاش بيش از پيش مسئولين براي، ولي‌نعمتان خود (مردم) ضروري است.

حسيني شاهرودي گفت: مديراني که از تعطيلات نوروزي خود و بودن در کنارسفره هفت‌سين گذشتند و براي آرامش مردم تلاش نمودند، ماموريت خود را بدرستي انجام داده و از امتحان الهي سربلند بيرون آمدند.

نايب‌رئيس کميسيون اقتصادي مجلس با بيان اينکه در منطقه کالپوش، رانش زمين منجر به ايجاد خسارات‌هاي زيادي شده که بايد مديريت شود، گفت: با حضور تيم‌هاي تخصصي، مطالعات و تحقيقات زيادي در اين منطقه انجام شده که مي‌بايست اين تحقيقات کارشناسي، تا حصول نتيجه ادامه يابد.

وي افزود: از 250 واحد مسکوني در معرض تخريب در روستاي حسين‌آباد، تاکنون 150 واحد تخليه گرديده و لازم است واحد‌هاي باقي مانده نيز به سرعت تخليه گردد.

حسيني شاهرودي اظهار کرد: در راستاي رفع مشکل اهالي روستا، قول مساعد استاندار سمنان مبني بر پرداخت اجاره‌ي واحد‌هاي مسکوني جديد براي اهالي روستاي حسين‌آباد کالپوش محقق گرديده و همچنين به منظور جابه‌جايي روستا نيز قطعه زميني در اين منطقه مشخص شده که اميدواريم اقدامات زيرساختي نظير جاده، انشعابات آب، برق، گاز و... هرچه سريع‌تر مهيا گردد.

وي با تاکيد بر اينکه مردم ما همواره دولت، نظام و رهبري را تنها نگذاشتند و خوشبختانه تمام ملت ايران در شرايط سخت در کنار يکديگر بوده و تلاش مي‌کنند و به لطف خدا و به يمن اين همراهي اقدامات ارزشمندي نيز انجام شده است، گفت: شايد در برخي موارد معضلاتي همچون سوء‌مديريت مشاهده شود، اما بي‌ترديد هيچ کم‌کاري و کوتاهي در کار نبوده و هيچ مدير مرتبطي نبوده که در خانه نشسته باشد.

نماينده مردم شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي در مجلس با تاکيد بر اينکه در بحران اخير، مسئولين هرچه در توان داشتند به ميدان آوردند، افزود: اميدوارم در آينده‌اي نزديک، نشاط و شادابي دوباره را در منطقه شاهد باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان