تاریخ 1398/01/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رشد 92 درصدي مسافران در مرکز استان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار سمنان از نوروز امسال به عنوان يکي از موفق‌ترين دوره‌هاي جذب گردشگر در مرکز استان نام برد و گفت: حضور مسافران در شهرستان سمنان در ايام‌ نوروز در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته بيش از 92 درصد رشد داشته که رشد بسيار بالايي است.

سيدعباس دانايي در جلسه شوراي اداري مرکز استان که با حضور دکتر خجسته‌پور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان در حال برگزاري است با ابراز رضايت از عملکرد ستاد خدمات سفر در مرکز استان اظهار کرد: تدوين و اجراي يک برنامه جامع و همراهي همه دستگاه‌ها و مسوولان از مهمترين دلايل توفيق به‌دست آمده در حوزه گردشگري بوده است. وي رشد 92 درصدي گردشگران در شهرستان سمنان را يک دستاورد مهم خواند و افزود: رشد قابل توجه در ديگر بخش‌هاي مرتبط با حوزه صنعت گردشگري و از جمله افزايش ماندگاري مسافران در سمنان، نشان از موفقيت همه‌جانبه در اين بخش دارد.

فرماندار سمنان از رشد 58 درصدي در بخش بازديد از موزه‌ها، مساجد تاريخي و امامزادگان شهرستان سمنان در تعطيلات نوروزي امسال خبر داد و اضافه کرد: امسال تنها در ميزان بازديد از موزه‌هاي مرکز استان با افزايش بازديد 30 درصدي روبرو بوديم. وي به تقدير از ستاد خدمات سفر در ايام نوروز پرداخت و گفت: اجراي يک برنامه جامع و مطلوب، برگزاري برنامه‌هاي متنوع و از جمله 30 برنامه نوروزگاهي، انجام تبليغات مناسب و فعاليت‌هاي ‌آموزشي سبب شد که توجه ويژه‌اي به گردشگري در سمنان شود.

دانايي با تقدير از ميراث‌فرهنگي و ‌آموزش و پرورش شهرستان سمنان خاطرنشان کرد: ‌آموزش و پرورش تمام تلاش خود را براي ارائه خدمات مطلوب و اسکان ‌مسافران به کار گرفت و ساير دستگاه‌هاي اجرايي نيز در اين حوزه همراهي ارزشمندي داشتند.

وي با اشاره به نامگذاري امسال از سوي رهبري معظم انقلاب به عنوان سال رونق توليد گفت: سال جديد به عنوان سال رونق توليد، تنها نبايد به توليد کالاي ملي و داخلي معطوف شود و بايد مسئولين توليد خدمت بهتر و بيشتر به مردم را نيز در دستور کار خود قرار دهند.

فرماندار مرکز استان با اشاره به اجراي ده‌ها طرح حوزه عمراني سمنان در سال 97 افزود: در سال گذشته اعتبارات مطلوبي به شهرستان اختصاص يافت. ضمن اينکه در سفر رئيس‌جمهوري به استان، مصوبات خوبي براي مرکز استان در نظر گرفته شد.

دانايي از اختصاص 13 ميليارد تومان به مرکز تخصصي سوانح سوختگي و سرطان سمنان، خبر داد و اضافه کرد: در اسفند ماه سال 97، بالغ بر 1.5 ميليارد تومان براي تکميل پل مومن‌آباد، 20 ميليارد تومان براي محور ارتباطي سمنان- فيروزکوه و 20‌ ميليارد تومان نيز به احداث تالار بزرگ سمنان اختصاص يافت.

وي با بيان اينکه تصويب انتقال آب درياي خزر به فلات مرکزي و همچنين تخصيص رديف بودجه براي سد فينسک از خبرهاي مثبت و خوشحال‌کننده براي مردم سمنان بود به برنامه‌ريزي براي استفاده بهتر از جلسات مديران مرکز استان اشاره کرد و گفت: امسال براي بهره‌گيري بيشتر و بهتر از فرصت‌ها، بر اساس تاکيدات استاندار، تلاش مي‌کنيم ‌تا جلسات را با هم ادغام ‌کنيم.

دانايي با اشاره به ضرورت توجه بشتر به ارتقاء نشاط اجتماعي در سمنان خاطرنشان کرد: در همين راستا دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان، موظفند ظرف 2 هفته آينده برنامه عملياتي خود با سه اولويت مهم و با محوريت شادابي و نشاط مردم را تهيه، تدوين و به فرمانداري ارسال کنند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با محکوم کردن اقدام آمريکا در قرار دادن نام سپاه در ليست تروريستي خود افزود: اقدام‌ نابخردانه و خصمانه ترامپ و دولت آمريکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران در ليست گروه‌هاي تروريستي، باعث تقويت همدلي و وحدت بين مردم و مسئولين و نيروهاي نظامي و انتظامي کشور شد و توطئه‌هاي دشمنان را خنثي کرد.

فرماندار سمنان با اشاره به وقوع سيل در بخش وسيعي از کشورمان ضمن دعوت مردم به کمک به سيل‌زدگان يادآوري کرد: اين حادثه سيل با وجود اينکه خسارات جاني و مالي فراواني در برخي نقاط کشور به بار آورد، اما تجلي‌گاه وحدت و همدلي مردم کشور بود که اين مهم جاي شکرگزاري دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان