تاریخ 1398/01/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ظريف در ديدار با رئيس کميسيون خارجي ايتاليا:
ايران تشکيل نهاد متناظر اينستکس را به اروپا اعلام کرده است

«ويتوريو روساري پتروچلي»، رئيس کميسيون سياست خارجي و مهاجرت مجلس سناي ايتاليا با «محمدجواد ظريف»، وزير امور خارجه ديدار و در مورد موضوعات مورد علاقه في‌مابين گفت‌وگو کرد. به گزارش ايسنا، ظريف با اشاره به وجود روابطي قوي بين دو کشور در چهل سال گذشته، ابراز اميدواري کرد دولت ائتلافي کنوني ايتاليا روابط خوب اقتصادي خود با ايران را مانند گذشته ادامه دهد. ظريف همچنين در اين ديدار اظهار داشت: ايران نهاد متناظر اينستکس را ايجاد و تشکيل آن را به اتحاديه اروپا اعلام کرده است.

«پترو چلي» نيز سفر خود به ايران را دليل وجود روابطي خوب بين دو کشور دانست و با اشاره به وجود روابط ديرينه و کهن بين دو کشور، خواستار حفظ و تعميق آن شد و اعلام کرد: گروه دوستي و پارلماني ايتاليا و ايران در مجلس سناي ايتاليا ايجاد شده است. رئيس کميسيون سياست خارجي مجلس ايتاليا همچنين ضمن همدردي با دولت و ملت ايران بخاطر وقوع سيل، از ارسال کمک‌هاي بشردوستانه ايتاليا به کشورمان خبر داد.

در اين ملاقات همچنين اقدامات خصمانه آمريکا در قبال کشورمان در سال گذشته، تحولات بين‌المللي، مسائل منطقه و همچنين تحولات شمال آفريقا، از جمله محورهاي ديگر گفت‌وگو بين طرفين بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان