تاریخ 1397/12/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
از سوي دبير شوراي عالي امنيت ملي مطرح شد
هشدار نسبت به اقدامات مشکوک هسته‌اي با دلارهاي نفتي
شمخاني: تحرکات کشورهاي شرور منطقه را زير نظر داريم

دبير شوراي عالي امنيّت ملّي ضمن هشدار به بعضي از کشورهاي منطقه، گفت: برخي‌ها با صرف دلارهاي نفتي اجراي پروژه‌هاي مشکوک هسته‌اي را در دستور کار قرار داده‌اند و اين اقدامات مي‌تواند منطقه و حتي جهان را با خطر و بحراني بدتر از تهديد تروريست‌هاي تکفيري و داعش مواجه کند.

به گزارش ايرنا امير دريابان «علي شمخاني» روز چهارشنبه در يادواره شهداي بدر و خيبر و شهداي شمالغرب کشور در حسينيه ثارالله اروميه، افزود: بدون شک شکل‌گيري تهديدهاي جديدي از اين دست ما را ناگزير خواهد کرد که براساس ماهيت و جغرافياي جديد تهديدها، راهبرد خود را تنظيم و نيازهاي کشور و نيروهاي مسلح را در چهارچوب آن پيش‌بيني و اجرا کنيم.

وي اضافه کرد: تمام تحرک‌هاي بيگانگان و برخي کشورهاي شرور در منطقه غرب آسيا به ويژه اقدامات غيرعادي برخي کشورهاي منطقه که سابقه سياه آنان در حمايت از جريان‌هاي تروريستي اثبات شده است را تحت رصد دائمي داريم.

دبير شوراي عالي امنيّت ملّي بيان کرد: منشاء اصلي قدرت جمهوري اسلامي ايران فرهنگ مقاومت و شهادت است و از اين رو مباني و مظاهر اين فرهنگ نوراني بيش از هر موضوع ديگري در معرض تهاجم و تخريب دشمنان قرار دارد.

وي جنگ اقتصادي و رواني دشمن که با شدت و گستردگي بي‌سابقه در جريان است را ابزاري براي دلسرد کردن جامعه از تداوم مقاومت و پذيرش مسير تسليم و ذلت عنوان کرد و افزود: پيروزي بدون مقاومت و تلاش حاصل نمي‌شود و با برنامه ريزي‌هاي صورت گرفته و تفکر انقلابي، سال 98 را سال مايوس سازي دشمن قرار مي‌دهيم.

نماينده مقام معظم رهبري افزود: سال 98 سال استمرار تفکر انقلابي در داخل و بروز و جلوه آن در مواجهه پيروزمندانه با دشمنان خارجي خواهد بود.

«شمخاني» سال آينده را سال پيروزي‌هاي جديد در داخل براي حل مشکلات مردم و در منطقه براي تقويت و توسعه پيروزي محور مقاومت و آغازي مقتدرانه براي گام دوم انقلاب اسلامي دانست.

وي با اشاره به اقدامات مهمي که بايد در گام دوم انقلاب به منصه ظهور برسد، گفت: دهه پنجم انقلاب، دهه عبور از مشکلات تصنعي و ايام پيروزي قاطع و بزرگ ملت رشيد ايران و جبهه قدرتمند مقاومت خواهد بود.

وي افزود: مقابله با بي ثبات سازان و مخالفان استقلال کشور موجب شکوفايي ظرفيت‌ها و استعدادها مي‌شود و اين درياي بي کران به طور قطع جوي باريک وابسته شدن به قدرت‌ها و چشم اميد داشتن به دشمن را درمي‌نوردد.

دبير شوراي عالي امنيّت ملّي با اشاره به افق بلند انقلاب اسلامي که اکتفاء به حداقل‌ها در آن جايي ندارد، افزود: روابط امروز ايران با عراق ثمره مقاومت و همپيماني راهبردي و اينستکس اروپايي‌ها (ساحات /سامانه حمايت از تبادلات تجاري) مثالي از جوي باريک و کم ثمر است.

«شمخاني» با تبيين شرايط امروز منطقه و مواجه شدن رژيم صهيونيستي با ناکامي‌هاي مستمر اظهار داشت: رژيمي که به دنبال تسلط از نيل تا فرات بود امروز در مرزهاي بي اعتبار خودش محصور شده است و سردمداران آن از ترس موشک‌هاي مقاومت خواب آرام ندارند.

وي در ادامه با اشاره به اقتدار برآمده از تفکر انقلابي که موجب ايجاد ظرفيت بازدارندگي قابل اتکا براي کشور شده است، اظهار داشت: تفکر انقلابي هرگز خود را محدود به امکانات موجود يا تامين نياز از خارج نمي‌داند و همواره به دنبال ايجاد الگوهاي موفق با اتکا به جوانان و تجربه بزرگان کشور است.

«شمخاني» تاکيد کرد: تجليل از شهداي گرانقدري مانند عباس بابايي، آبشناسان، رداني پور، کاوه و باکري نبايد ظاهري و نمادين باشد، بلکه آنان الگوي ما در تداوم بخشيدن به آرمان‌هاي بلند انقلاب اسلامي هستند که از اسلام و انقلاب و نظام دفاع کردند تا ايران آزاد و مستقل بماند و ايراني با افتخار و سربلندي زندگي کند.

به گزارش ايرنا امير دريابان «علي شمخاني» صبح امروز پس از ورود به اروميه با نثار گل بر مزار شهداي عمليات بدر و خيبر و بناي يادبود همسنگران شهيدش «مهدي و حميد باکري»، ياد و خاطره آنان را گرامي داشت.

«حميد باکري» طي سال 1362 در عمليات خيبر و «مهدي باکري» به سال 1363 در عمليات بدر به شهادت رسيدند و بر همين اساس هر ساله يادواره شهداي بدر و خيبر طي اسفند در اروميه برگزار مي‌شود.

شهيد «مهدي باکري» سيد شهيدان آذربايجان غربي است و در مناطق مختلف کشور اين استان را با اين شهيد گلگون کفن مي‌شناسند؛ شهادت «حميد باکري» را نيز به مهتاب قبل از طلوع آفتاب (شهادت مهدي) تشبيه مي‌کنند.

نماينده مقام معظم رهبري و دبير شوراي عالي امنيت ملي بعد از ظهر امروز نيز در جمع اعضاي شوراي اداري آذربايجان غربي حضور خواهد يافت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان