تاریخ 1397/12/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
18 کاربرد جالب چاي کيسه اي

کاربرد چاي کيسه‌اي از زيبايي پوست و مو تا مسائل مربوط به خانه‌داري، نکات جالبي که با دانستن آنها به روش ديگري از چاي کيسه‌اي مصرف شده استفاده خواهيد کرد.

چاي گياهي پر خاصيت و سرشار از انواع ويتامين‌ها که به عنوان يک نوشيدني طبيعي مصرف مي‌شود کاربردها و فوايد ديگري هم خارج از بحث سلامت دارد، کاربرد چاي کيسه‌اي را برايتان معرفي خواهيم کرد.

مطمئنا بعد از خواندن اين مطلب ديگر چاي کيسه‌اي استفاده شده را دور نمي‌اندازيد و يا اينکه براي حل برخي از مشکلات‌تان به سراغ چاي کيسه اس خواهيد رفت مثل:

1- چاي کيسه‌اي براي رفع بوي بد پا:

چاي مي‌تواند نسخه‌ي خانگي و گياهي براي رفع بوي بد پا که بر اثر استفاده از کفش و موارد اين چنيني ايجاد مي‌شود باشد، براي اين منظور کافيست پاهاي‌تان را به مدت 200 دقيقه در يک ظرف پر از چاي کيسه‌اي خوب دم کشيده و البته سرد شده قرار دهيد تا بوي آزاردهنده از پايتان رفع شود.

2- از بين بردن بوي کفش با چاي کيسه‌اي:

استفاده از چاي کيسه‌اي خشک شده به از بين بردن بوي ناخوشايند کفش کمک مي‌کند در صورتي که يک عدد از چاي کيسه‌اي را درون کفش قرار دهيد.

3- براق کردن آينه با چاي کيسه‌اي:

اگر با تميز کردن آينه اتاقتان براقيت و شفافيت دلخواه را نمي‌بينيد مي‌توانيد با استفاده از چاي آن را ايجاد کنيد. براي اين کار يک پارچه نرم را آغشته به چاي دم کشيده و سرد شده کنيد و تمام سطح آينه را با آن تميز کنيد، بلافاصله بعد از خيس شدن آينه با دستمال آغشته به چاي با يک دستمال خشک آينه را تميز کنيد تا شفافيت آن را به وضوح ببينيد.

4- حالت دادن به موها رفع بي‌حالتي مو:

براي آن که بي‌حالتي موهايتان را رفع کنيد مي‌توانيد موها را با چاي خوب دم کشيده و ولرم آبکشي کنيد، دقت داشته باشيد که موهايتان بايد خشک باشد.

5- چاي کيسه‌اي براي بيماري‌هاي پوستي:

چنانچه شما با پوست خود مشکلاتي از قبيل التهاب، قرمزي، گزيدگي، کبودي است با بسته‌هاي چاي کيسه‌اي کمتر قابل مشاهده است براي اين کار يک کيسه چاي را براي چند ثانيه زير آب سرد بگيريد و 15 دقيقه روي ناحيه دچار مشکل نگه داريد. چاي حاوي تانين است که به کاهش التهاب و حساسيت کمک مي‌کندهم چنين قرمزي و تورم را نيز از بين مي‌برد.

6- چاي کيسه‌اي براي رفع قرمزي چشم‌ها:

روشي ساده و البته آشنا براي اکثر شما، استفاده از چاي کيسه‌اي. براي اين کار دو عدد چاي کيسه‌اي را داخل قوري و يا ليوان آب جوش قرار دهيد و بعد از چند دقيقه زماني که چاي کاملا رنگ پس داد و محتويات داخل کيسه به خوبي خيس شد آنها را از داخل آب گرم خارج کرده و اجازه دهيد کمي خنک شوند تا روي چشمانتان قرار دهيد.

7- رفع تاول و جلوگيري از عفونت تاول‌ها:

براي جلوگيري از عفونت تاول و همچنين رفع سريع آنها چاي کيسه‌اي مرطوب گرم را در محل مورد نظر (تاول زده) قرار دهيد.

8- سوختگي تيغ اصلاح:

اگر بعد از اصلاح موهاي زائد بدن با استفاده از تيغ دچار سوختگي و خارش شديد شده ايد مي‌توانيد چاي کيسه‌اي مرطوب را روي محل حساس شده قرار دهيد.

9- درمان خونريزي لثه با چاي کيسه‌اي:

براي درمان و پايان دادن به خونريزي‌هاي لثه يک عدد چاي کيسه‌اي که با آب سرد مرطوب شده است را روي لثه قرار دهيد.

10- حفظ گياهان از شر آفات و دفع حشرات مضر:

اگر باغچه و يا گلدان شما توسط آفات و حشرات احاطه شده است و اسپري کردن سموم هم کارساز نيست مي‌توانيد يک يا دو عدد چاي کيسه‌اي مرطوب را پاي گلدان و کنار باغچه قرار دهيد.

11- رفع آکنه با چاي کيسه‌اي:

ساده‌ترين راه حل رفع آکنه شايد استفاده از چاي باشد، براي اين منظور صورتتان را با چاي سبز بشوييد.

12- رفع کبودي از کاربردهاي چاي کيسه‌اي:

براي رفع کبودي با استفاده از چاي بايد چاي کيسه‌اي (چاي سياه) مرطوب را به مدت 5 دقيقه روي محل کبودي قرار دهيد.

13- چاي کيسه‌اي درمان سريع آفتاب سوختگي:

با استفاده از چاي مي‌توانيد آفتاب سوختگي و قرمزي پوستتان را که ناشي از تابش طولاني مدت نور خورشيد است را رفع کنيد.چاي کيسه‌اي را داخل آب سرد قرار داده و اجازه دهيد تا به خوبي مرطوب شود سپس آن را روي محل آفتاب سوخته بگذاريد تا تاثير فوق العاده آن را ببينيد.

14- دور کردن حشرات با چاي کيسه‌اي:

هم چنين چاي کيسه‌اي در ميان جوندگان کوچک، عنکبوت و حشرات محبوب نيست. بوي چاي آنها را مي‌ترساند و آنها دور مي‌کند.چاي کيسه‌اي را در مناطقي که اين موجودات وجود دارند بگذاريد، مشاهده خواهيد کرد که ديگر اين موجودات ديده نمي‌شوند.

15- درمان ترک خوردگي لب‌ها از کاربرد چاي کيسه‌اي:

براي رفع ترک‌هاي روي لب يک عدد چاي کيسه‌اي (چاي سياه) را روي ترک‌هاي لب فشار دهيد تا سلول‌هاي آسيب ديده را ترميم کند.

16- رفع چين و چروک پوست با چاي کيسه‌اي:

چاي سبز خنک شده راه چاره رفع چين و چروک پوست صورتتان است، براي اين کار دستمال و يا حوله‌ي کاغذي را آغشته به چاي سبز کرده و روي پوست صورتتان قرار دهيد.

چند دقيقه صبر کنيد تا به خوبي جذب پوستتان شود.

17- بهبود گزش حشرات با چاي کيسه‌اي:

با قرار دادن چاي کيسه‌اي مرطوب روي محل گزيدگي، گزش حشرات را تسکين ببخشيد.

18- شستشوي راحت ظروف چرب:

اگر حجم زيادي از ظرف‌هاي نشسته وجود دارد و ماده شيميايي و زمان کافي براي شستن آنها وجود ندارد. ظرف‌ها را يک شب در سينک ظرفشويي بخيسانيد و يک بسته چاي کيسه‌اي را در آن بياندازيد؛ صبح روز بعد ظرف‌ها به راحتي از چربي و آلودگي پاک مي‌شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان