تاریخ 1397/12/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل انتقال خون:
سمنان بالاترين اهداکننده خون مستمر را در کشور دارد

سمنان- ايرنا- مديرکل انتقال خون استان سمنان با بيان اين که ميانگين جمعيت اهدا کننده خون مستمر در کشور 54 درصد و در اين استان 81 درصد است، گفت: سمنان در کشور به نسبت جمعيت بالاترين اهداکنندگان مستمر خون را دارد.

پژمان صالحي فر روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: استان سمنان از نظر شاخص اهداي خون به ازاي هر يک هزار نفر نيز در کشور گوي سبقت را از استان هاي ديگر ربوده است.

وي با بيان اين که شاخص اهداي خون در استان سمنان نسبت به متوسط کشوري بالاتر است، ادامه داد: اکنون براساس شاخص اهداي خون به ازاي هر يک هزار نفر، 46 نفر در استان سمنان اهدا کننده خون هستند.

وي ابراز داشت: در بين شهرستان هاي استان سمنان، دامغان با 87 درصد بالاترين جمعيت اهدا کننده مستمر خون و شاهرود با 78 درصد کمترين جمعيت اهداکننده مستمر خون را دارد.

صالحي فرد با بيان اين که استان سمنان در شبکه ملي خون رساني، معين استان هاي تهران و سيستان و بلوچستان است، تصريح کرد: از ابتداي سالجاري تا پايان بهمن ماه، 16 هزار و 800 واحد خون و 15هزار و 500 واحد پلاسما به تهران و زاهدان ارسال شده است.وي اظهار داشت: در همين مدت 37 هزار نفر به پايگاه هاي انتقال خون استان سمنان مراجعه کردند که براساس نياز، خواسته اهدا کننده و تاييديه پزشک 29 هزار نفر موفق به اهداي خون و سه هزار و 200 نفر موفق به اهداي پلاسما شدند.

مديرکل انتقال خون استان سمنان گفت: از ابتداي سالجاري تا پايان بهمن ماه، 32 هزار نفر در استان سمنان موفق به اهداي خون و پلاسما شدند اما بر اساس برنامه ريزي تا پايان امسال بايد 35 هزار نفر اهدا کننده داشته باشيم و براي جبران اين عقب ماندگي سه هزار اهدا کننده خون نياز است.

به گزارش ايرنا، در استان سمنان پنج پايگاه اهداي خون در شهرستان هاي سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار وجود دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان