تاریخ 1397/12/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در پنجاه و سومين نشست هيات نمايندگان اتاق سمنان مطرح شد:
رقابت و استمرار در بازار هدف

سرويس خبر

پنجاه و سومين و آخرين نشست هيات نمايندگان در محل اين اتاق برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، علي‌اصغر جمعه‌اي رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان در آخرين نشست هيات نمايندگان ضمن تقدير و تشکر از اعضاي ششمين دوره هيات نمايندگان گفت: اعضاي هيات نمايندگان در چهار سال گذشته ساعي و پرتلاش بودند و در تمام رخدادهاي اقتصادي استاني و ملي حضور تاثيربخش داشته‌اند.

وي ادامه داد: در سال جديد شرايط اقتصادي خاص و ويژه مي‌باشد لذا فعالين اقتصادي بايد استراتژي مناسب و برنامه‌ريزي مدوني داشته باشند.

رييس اتاق سمنان ادامه داد: صاحبان کسب و کار بايد توليد خود را به اندازه بازار داخلي و بازار بين‌المللي تعريف نموده و رقابت و استمرار در بازار هدف را به هيچ عنوان از دست ندهند.

تامين مواد اوليه کارخانجات نيازمند درايت و مديريت است

محمود نجفي سهي عضو هيات رييسه اتاق تهيه مواد اوليه توليد در بازار را سخت توصيف و اضافه کرد: تهيه مواد اوليه کارخانجات در بازار بسيار دشوار مي‌باشد تا آنجا که نقش واسطه‌ها و دلالان در بازار بسيار پررنگ شده است

توجه به فروش بيش از اندازه ذغالسنگ به طرف‌هاي چيني

حميد علوي رييس کميسيون صنعت و معدن اتاق سمنان در اين نشست گفت: حضور تجار چيني در بازار ايران بسيار مشهود بود و نکته قابل توجه اين مسئله است تجار چيني خريدار محصولات معدني خام از جمله ذغالسنگ مي‌باشند، اين ميزان خريد آنقدر بالاست که توليد‌کنندگان داخلي براي تهيه ذغالسنگ به مشکلات مختلفي مواجه شده‌اند.

وي حد و اندازه بازار چين را بسيار گسترده خواند و ادامه داد : دولت بايد قوانين خاص براي فروش مواد معدني به طرف خارجي وضع نمايد.

اميرحسين شقاقي خوش‌خلق راندمان توليد زير 75 درصد را براي واحدهاي توليدي را ضرر‌ده خواند و گفت: شرکت‌هايي که زير 75 درصد توليد داشته باشند ضرر‌ده هستند، چون نمي‌تواند در گنجايش توليد واقعي در بازار رقابت نمايند.

وي تامين سرمايه در گردش واحدها را مهم برشمرد و ادامه داد: تامين سرمايه در گردش نبايد از سوي بانک‌ها تامين شود زيرا در شرايط کنوني بانک‌ها پول لازم براي تامين اعتبار نداشته و بيشتر از طريق ارائه خدمات بانکي روزگار مي‌گذارنند.

شقاقي خوش خلق ادامه داد : با توجه به اتفاقات ارزي که در ماه‌هاي گذشته رخ داد، بخش خصوصي براي تامين سرمايه در گردش بنگاه‌هاي خود مجبور شده است که چند برابر ماه‌هاي گذشته تامين منابع نمايد.

رستم سعداللهي رييس انجمن مديران صنايع استان سمنان در پنجاه و سومين نشست هيات نمايندگان گفت: اخيرا دستورالعمل از سوي وزير کار ابلاغ شده با اين عنوان که خودروسازان با توجه شرايط اقتصادي در سه ماه آخر سال از پرداختن حق بيمه کارفرما معاف بشوند.

وي خطاب به نهادهاي حاکميتي تصريح کرد: ديگر واحدهاي صنعتي که در بخش‌هاي ديگر کار مي‌کنند چرا نبايد مشمول اين دستور العمل باشند.

رييس انجمن مديران صنايع استان سمنان از عالي‌ترين مقام اجرايي استان درخواست کرد که در ماه‌هاي آخر سال نهادهاي دولتي از قبيل دارايي، تامين اجتماعي، شرکت‌هاي برق، آب و گاز فشار کمتري بر بدنه توليد وارد نمايند.

در ادامه سعيد ترکمان دهنوي رياست اتحاديه صادرکنندگان در آخرين نشست هيات نمايندگان دور ششم گفت : خوشبختانه در شرايطي که تحريم‌هاي ظالمانه به کشور تحميل شده است سه شرکت صادرکننده استان توانسته‌اند در سال جاري 10 ميليون يورو صادرات به کشورهاي هدف داشته باشند.

وي ادامه داد : بخش خصوصي استان سمنان از شفافيت بسيار بالاي برخوردار است و هيچ‌گونه بدهي ارزي نزد بانک‌هاي عامل و مرکزي ندارد.

وي روند جاري سامانه بهين‌ياب را نادرست ارزيابي کرد و از مسئولان وزارت صمنت درخواست نمود اصلاحات لازم را در اين سامانه لحاظ نمايند.

در ادامه اين نشست اعضاي هيات نمايندگان اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان نقد لايحه شفافيت دولت که در 79 ماده در حال تدوين است را مورد بررسي قرار دادند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان