تاریخ 1397/12/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان خبر داد؛
ممنوعيت به‌کارگيري سازه‌هاي بتني در جنگل ابر

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان تدوين طرح جامع گردشگري استان سمنان را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاري تسنيم از سمنان، حشمت‌الله عسگري ظهر امروز در جلسه رسيدگي به درخواست‌هاي دهياري روستاي ابر شاهرود که در سالن جلسات غدير استانداري سمنان برگزار شد؛ با تأکيد بر اينکه بايد طرح‌هاي جامع و کارشناسي شده در خصوص جاذبه‌هاي گردشگري استان تدوين شود اظهار داشت: با همواره در اين خصوص تقاضامحور باشيم نه عرضه محور تا حرفي براي گفتن داشته باشيم.

وي با اشاره به شفافيت مو ضروري موضوع جنگل ابر در استان و کشور افزود: بدون شک هر موضوعي که در سطح ملي و بين‌المللي مطرح شود؛ براي مردم و گردشگران توقع ايجاد مي‌کنند و جنگل ابر نيز از اين قاعده مستثنا نيست و نياز به توجه و صرف تلاشي بيش‌ازپيش است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان با تأکيد بر اينکه مسئولان بايد به فکر اشتغال‌زايي براي مردم بومي منطقه باشند و اين مهم برايشان يک دغدغه اساسي باشد گفت: جنگل ابر به تقويت بخش سرمايه‌گذاري نيازمند است؛ بنابراين بايد ضعف‌هاي احتمالي در اين خصوص را برطرف کرد.

عسگري با بيان اينکه بدون مشارکت مردم اجراي طرح حفاظت از جنگل و منابع طبيعي امکان ندارد گفت: بايد ظرفيت‌هاي اقتصادي منطقه براي مشارکت مردم تبيين شود.

وي با تأکيد بر اينکه بايد مردم نيز از منافع منطقه بهره‌مند شوند افزود: در جنگل ابر نيز بايد پيکره اين جنگل مهم هيرکاني استان سمنان با جديت حفظ شود.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان تصريح کرد: انجام هرگونه ساخت‌وساز با سازه‌هاي بتني در جنگل ابر ممنوع است و در صورت نياز آن‌هم به‌صورت محدود بايد از سازه‌هاي سازگار با طبيعت استفاده شود.عسگري عنوان کرد: با حفظ الزامات زيست‌محيطي بايد با توافق مقامات محلي مناطقي از جنگل به‌صورت سايت در نظر گرفته شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان