تاریخ 1397/12/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در راستاي پاسداشت فرهنگ سلامت پيرامونبيمارستان تدين صورت گرفت؛
اجراي تفاهم نامه موزه سلامت فيمابين شهرداري و دانشگاه علوم پزشکي سمنان

سرويس خبر

در يکصدوپنجاه و سومين جلسه رسمي شورا با حضور دکتر ناظم رضوي شهردار، دکتر نويد دانايي رئيس دانشگاه علوم پزشکي سمنان تفاهم نامه فيمابين شهرداري و دانشگاه علوم پزشکي منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر سمنان، رئيس شوراي اسلامي شهر سمنان اين تفاهم نامه و همدلي را در راستاي پاسداشت فرهنگ سلامت عنوان کرد و گفت: بر اساس اين تفاهم نامه مقررشد بيمارستان تدين بدليل قرارگيري در مرکز شهر و حفظ اين آثار ملي بر اساس ضوابط ميراث فرهنگي و قدمت تاريخي آن به موزه سلامت تبديل شود.

مسعود سيادتي افزود: اين موزه با افزايش سطح سواد بهداشتي جامعه مي تواند قدم مفيدي در راستاي ارتقاي سطح سلامت جامعه و به دنبال آن افزايش رفاه اجتماعي داشته باشد و اميدواريم اين تقاهم نامه گام هاي مثبتي در توسعه عمليات عمراني، فرهنگي بهداشتي، خدماتي و درماني را فراهم نمايد.‌

شهردار سمنان نيز دراين جلسه ضمن اظهار خرسندي از وفاق و همدلي دانشگاه علوم پزشکي با شهرداري بيان کرد: پس از انتقال زندان از ميدان اصلي شهر و دسترسي به کاروانسرا و ايجاد موزه سلامت، مسير گردشگري با شاخصه آب از کاروانسرا، استخر باغ فيض، امامزاده علي بن جعفر و ارگ قطعا فضاي شهري مناسب و زيبايي براي عبور گردشگران ومسافران خواهد بود.

ناظم رضوي درخصوص دو بيمارستان واقع در ورودي شهر گفت: ضلع جنوبي بيمارستان اميرالمومنين و ضلع شرق بيمارستان کوثر تا خيابان ابريشم داراي نوار سبز وسيعي بوده و چنانچه تعامل و‌ همکاري دانشگاه علوم پزشکي با شهرداري سمنان ادامه يابد، اين نوار سبز پس از واکاوي، نصب مبلمان شهري، روشنايي و آلاچيق نه تنها تبديل به مکاني جهت اقامت مسافران خواهد شد بلکه در زيباسازي منظر شهري و هويت بخشي از ديدگاه مسافران نيز تاثيري دوچندان خواهد داشت.

سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي ورزشي شهرداري نيز اين ساختمان را بدليل قدمت تاريخي آن يکي از قديمي ترين مراکز درماني سمنان نام برد و گفت: ايده اين طرح توسط دانشگاه علوم پزشکي ارائه شد و پس از پيگيري‌هاي سازمان ميراث فرهنگي مقرر شد اين ساختمان با بهره‌مندي از ضوابط و دستورالعمل‌هاي سازمان ميراث فرهنگي بازآفريني و تعميرات اساسي آن نيز بر مبناي آثار تاريخي انجام شود.‌

عباس بابايي حفظ اين ساختمان را از دو جهت حائز اهميت دانست و‌افزود: بخشي از اين ايده بدليل واقع شدن اين ساختمان تاريخي در محور گردشگري مي‌باشد و بخش ديگر آن به جهت نوستالژي بودن و خاطره انگيز بودن اين مکان مي باشد که مي تواند هويت و ريشه تاريخي شهر را در بر گيرد.

بابايي ادامه داد: اين ساختمان پس از بازسازي در دو بخش تقسيم خواهد شد. بخشي از آن مربوط به ارائه آثار تاريخي مرتبط با سلامت و درمان و تجهيزات پزشکي و فرآيندهاي درماني است و بخش ديگر آن آموزش و ارائه اطلاعات و دانستني‌هاي پزشکي و سلامت جهت ارتقا سلامت شهروندان خواهد بود که قطعا در اين راستا همکاري دانشگاه علوم پزشکي را مي طلبد.

دکتر نويد دانايي رئيس دانشگاه علوم پزشکي در پايان اين جلسه پس از تقديم تفاهم نامه به اعضاي شورا وشهردار سمنان گفت: شهر سمنان ظرفيت گردشگري زيادي دارد و اميدواريم اين همراهي و تعاملات فيمابين بيشتر از گذشته در رشد و ‌توسعه و آباداني شهرمان و معابر گردشگري نقش موثري داشته باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان