تاریخ 1397/12/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان برگزار شد:
نشست هم‌انديشي در خصوص جشنواره نوروزگاهي و ستاد تسهيلات سفر

سرويس خبر

نشست هم‌انديشي و برنامه‌ريزي در خصوص برگزاري آيين‌هاي جشنواره استقبال از بهار1398، جشنواره نوروزگاهي و ستاد تسهيلات سفر در سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان برگزار شد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شهرداري سمنان سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان گفت: نشست هم انديشي در راستاي برنامه‌ريزي و هماهنگي جهت برگزاري آيين‌هاي جشنواره استقبال از بهار1398، جشنواره نوروزگاهي و ستاد تسهيلات سفر يکشنبه 5 اسفندماه با حضور مديران سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان برگزار شد.

عباس بابايي در اين جلسه با بيان اينکه جشنواره استقبال از بهار 98 از پنج شنبه 16 اسفند ماه در سمنان کليد خواهد خورد اظهار داشت: آيين سمنوپزان، نمايشگاه مشاغل مرتبط با ايام نوروز، آيين نوروزخواني و جشنواره گل نرگس از جمله آيين هاي جشنواره استقبال از بهار است که در رويداد پيشواز بهار 98 در سمنان اجراء مي شود.

وي در اين نشست با اشاره به اينکه آيين سمنوپزان از جمله برنامه هاي جشنواره اسقبال از بهار است بيان کرد: آيين سمنوپزان توسط گروهي از بانوان بومي شهر سمنان برگزار خواهد شد و شهروندان مي توانند در اين جشنواره با اين آيين سنتي و قديمي آشنا شوند.

اين مقام مسئول افزود: در حاشيه جشنواره سمنوپزان نمايشگاه مشاغل سنتي مرتبط با ايام نوروز، آيين نوروزخواني و غرفه هاي خلاقيت ويژه کودکان برگزار مي شود.

بابايي در ادامه با اشاره به اينکه آيين نوروز خواني با استفاده از ظرفيت بومي به زبان سمناني در مکان‌هاي مختلف شهر سمنان اجراء خواهد شد، تصريح کرد: در محوطه زيباي تاريخي شوراي اسلامي شهر در آغاز جشنواره سمنوپزان آيين نوروز خواني اجراء خواهد شد.

سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي در طي اين جلسه از برگزاري جشنواره نوروزگاهي با عنوان "سمني نورو2" با برنامه هاي متعدد و متنوع و اجراي موسيقي اصيل نواحي ايران در اين آيين خبرداد وخاطرنشان کرد: با توجه به استقبال پرشور مردم از اين آيين در سال گذشته در نظر است جشنواره موسيقي نوروزگاهي در نوروز 98 به صورت گسترده و باشکوه‌تر در سمنان برگزار شود و هدف از اين اقدام آشنايي شهروندان با سنت هاي قديمي و کهن اين مرز و بوم مي باشد.

عباس بابايي در ادامه با تاکيد بر اينکه اين جلسه پيرامون هماهنگي‌ها و برنامه ريزي جهت پيشبرد صحيح و ميزباني شايسته از همشهريان و مسافران نوروزي در اجراي برنامه هاي استقبال از بهار و نوروز 98 برگزار شد، ادامه داد: در اين جلسه مصوبات و وظايف شهرداري و سازمان هاي تابعه در خصوص ساماندهي و ارتقاء خدمات سفر به منظور و ايجاد هماهنگي و انسجام در ارائه خدمات مناسب براي رفاه حال مسافران و گردشگران و تشريح شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان