تاریخ 1397/12/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
پس از دو سال؛
پيگر گلگون شهيد بسيجي و مدافع حرم (محمد قنبريان) باز مي‌گردد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

پيکر گلگون شهيد بسيجي و مدافع حرم (محمد قنبريان) بعد از دوسال به سمنان باز مي‌گردد.

رجعت اين شهيد بزرگوار که از شهداي مدافع حرم استان سمنان است، يادآور تداوم نهضت مقاومت و مکتب سرخ عاشورايي است؛ همان مکتبي که از برکت آن انقلاب اسلامي در چهل سالگي انقلاب در اوج اقتدار ملي و امنيت استوار است.

شهيد قنبريان‌ها پرورش يافته همين مکتب هستند و در مقابل دشمن قسم خورده‌ي اين انقلاب کوتاه نيامدند و جان و مال خود را براي حفظ اسلام فدا کردند.

شهيد بسيجي محمد قنبريان که کارمند بانک صادرات استان سمنان بود، سال 1350 چشم به جهان گشود؛ شهيد احمد و محمود قنبريان که برادران ايشان هستند نيز به ترتيب در گنبد و رقابيه به شهادت رسيدند.

شهيد محمد قنبريان نيز، دوسال پيش در منطقه عملياتي حلب به شهادت رسيد و البته مفقود الاثر شد؛ ايشان از همرزمان شهيد محمد حسين حمزه بود که طي عمليات تفحص به همراه پيکر 5 شهيد پيدا و به وطن بازگشت.

گفتني است؛ پس از برنامه ريزي قطعي، زمان تشييع پيکر اين شهيد اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است، سومين پيشکش خانواده شهيدپرور قنبريان به اسلام و انقلاب «محمد قنبريان» سال 1350 در خانواده اي مذهبي در شهرستان شاهرود متولد شد. پدر او شاغل در آموزش و پرورش و مادرش خانه دار بود. از 22 سالگي وارد بانک شد.

وي برادر 2 شهيد است که اولي سردار احمد قنبريان فرمانده سپاه گنبد بود که در سال 58 در پي درگيري با منافقين در گنبد، پيکرش به عنوان اولين شهيد شهر شاهرود تشييع شد. دومين برادر وي (محمود) نيز در سال 61 در منطقه رقابيه عراق به جمع رزمندگان مفقودالاثر پيوست.

همسر شهيد بيان مي کند: از همان زمان محمد قنبريان در آرزوي شهادت و حضور در عرصه جانبازي بود تا ادامه دهنده راه برادران شهيد خود باشد. پوي به مجرد اينکه متوجه شد در سوريه زمينه مجاهدت، حراست و دفاع از حريم حضرت زينب (سلام الله عليها) فراهم است، زمزمه رفتن سر داد تا بالاخره رضايت مادرشان را به دست آورد و بنده نيز قادر نبودم در برابر انتخاب ايشان در دفاع از حرم حضرت زينب(س) مخالفت کنم. مي گفت نبايد به دليل داشتن همسر و فرزند يا داشتن پدر و مادر پير و يا بهانه‌هاي ديگر از رفتن باز ماند و معتقد بود که اگر مسايل دنيوي را بهانه کنيم، پس چه کسي بايد از حرم حضرت زينب(س) دفاع کند؟«محمد قنبريان از جمله مردان آسماني متعهد اين مرز و بوم بود که درسفارش و وصيت به اطرافيان و 2 فرزند خود در نگاهداري از ارزش هاي اسلامي و انقلابي، هميشه بر نماز اول وقت اصرار داشت و بر حرمت خون شهدا و پاسداشت از زحمات آنها تاکيد مي کرد. خصيصه بارز او دستگيري از نيازمندان بود و اين امر را به فرزندان خود سفارش مي نمود. همچنين از ديگر ويژگي هاي مهم مي‌توان به خواندن نماز صبح در مسجد محل اشاره کرد.

او در جريان عملياتي در منطقه خناسر در اطراف حلب سوريه با شهامت تمام آخرين جمله‌اي که در پشت بي‌سيم به فرمانده خود اعلام مي‌کند اين است که: من تا آخرين قطره خونم مي ايستم و مقاومت مي‌کنم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان