تاریخ 1397/12/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل پزشکي قانوني سمنان:
رسانه ها مسايل خشونت آميز را ترويج نکنند

سمنان- ايرنا- مديرکل پزشکي قانوني استان سمنان گفت: رسانه ها در بيان و تشريح مسايل خشونت آميز جامعه به جاي ترويج اين مسئله منفي رويکرد پيشگيرانه و عبرت آموزانه را لحاظ کنند.

مهدي نوروزي روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: بيان رسانه اي بعضي از بزهکاري هاي اجتماعي مانند خودکشي در عمل به عادي سازي اين مسئله در جامعه مي انجامد که نبايد اين گونه باشد.

وي خاطرنشان کرد: در بعضي موارد رسانه ها در بيان رويکردهاي منفي جامعه به جاي حل و ريشه کني پديده هاي ناپسند، ترويج دهنده اين بزهکاري ها هستند.

مديرکل پزشکي قانوني استان سمنان اضافه کرد: بيان مسايل منفي جامعه نبايد به نوعي باشد که براي اقشار مردم اين پديده ها عادي جلوه داده شود و رسانه با اتخاذ راهبردهاي کارشناسي در اين گونه مسايل عبرت آموز باشند.

نوروزي ادامه داد: خشونت هاي خانوادگي به طور معمول در ابتداي شروع زندگي مشترک و يا در دوران کهنسالي اتفاق مي افتد که به طور معمول مشکلات اقتصادي و مسايل جنسي در خشونت هاي از اين دست در مراجعه به پزشکي قانوني عامل اصلي است.

وي تصريح کرد: آموزش مهارت هاي زندگي با وجود مشکلات اقتصادي به زوج هاي جوان در دستور کار قرار گيرد و اصحاب رسانه در اين بخش مي توانند نقش غيرقابل انکاري داشته باشند.

مديرکل پزشکي قانوني استان سمنان گفت: علت طلاق در کشور وابسته به پديده هاي مختلفي است اما در بسياري موارد با اجراي طرح هاي مشاوره اي و افزايش آگاهي زوج هاي جوان مي توان در پايداري زندگي هاي مشترک اقدام کرد.

به گزارش ايرنا، خشونت خانوادگي به معني رفتار خشونت‌آميز و سلطه گرانه يک عضو خانواده عليه عضو يا اعضاي ديگر همان خانواده است و بر اساس مطالعات جامعه‌شناسي، هدف اصلي خشونت خانوادگي کودکان خردسال هستند.

دومين نوع خشونت معمول در خانواده، خشونت عليه زنان است که خشونت درون خانواده بازتاب الگوهاي کلي‌تر رفتار خشن است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان