تاریخ 1397/12/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات خبر داد؛
سمنان رتبه دوم زيرساخت فناوري اطلاعات کشور

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: استان سمنان از لحاظ توسعه زيرساخت هاي فناوري اطلاعات در وضعيت ‌مطلوبي قرار داشته و رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

مرتضي براري در نشست مشترک با استاندار و جمعي از مسئولان استان سمنان در سالن جلسات غدير استانداري افزود: 120 گيگ پهناي باند در استان سمنان موجود است اما کمترين استفاده از آن در اين منطقه صورت مي گيرد و نياز است تا با بررسي و واکاوي، نسبت به توليد ثروت با استفاده از اين فرصت اقدام کنيم.

وي برخورداري 420 روستا از 585 روستاي استان سمنان از اينترنت را گواه تامين بودن زيرساخت در اين استان عنوان کرد.

براري با بيان اين که يک ششم جمعيت استان سمنان را قشر تحصيل کرده شامل مي شود، اظهار داشت: قشر تحصيل کرده موتور محرک اقتصاد کشور و کسب و کار جديد محسوب مي شود و تامين زيرساخت هاي ارتباطي زمينه ساز تحقق اين راهبرد است.

وي ابراز داشت: استان سمنان به دليل پهناور بودن و اقليم هاي متفاوت آب و هوايي، قابليت هاي ويژه اي براي راه اندازي گردشگري خاص دارد.

معاون وزير ارتباطات، اظهار داشت:استان سمنان به صورت ‌مستمر از طريق ماهواره و عکس هاي هوايي رصد مي شود و اين بررسي ها نشان از وجود مناطقي خاص در اين استان براي توسعه ‌گردشگري هاي روز دنيا دارد.

وي افزود: سازمان فضايي کشور امروز مي تواند براي توسعه و ‌پيشرفت صنعت گردشگري، با شناسايي مناطق جذاب و خاص در کشور، نسبت به راه اندازي مناطق‌ گردشگري بر ‌مبناي جذابيت هاي فضايي اقدام‌ کند که استان‌ سمنان نيز از اين لحاظ در حال رصد بوده و داراي قابليت هاي مطلوبي است.

وي ادامه داد: تپه هاي مريخي دامغان، کوير و آسمان شب در استان سمنان فرصت ارزشمندي براي رونق گردشگري و اشتغالزايي در استان سمنان است.

براري با بيان اينکه سياست اصلي در سازمان فضايي کشور بر حضور بخش خصوصي در امور‌ مختلف تاکيد دارد، گفت: امروز دانشگاه هاي جهان به مرکزي براي تقويت اقتصاد تبديل شده و ايران امروز در رتبه 17 اقتصاد جهان قرار دارد که هم افزايي دانشگاه و بخش خصوصي مي تواند در بهبود اين رتبه تاثيرگذار باشد.

به گزارش ايرنا، مرتضي براري معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و رئيس سازمان فضايي کشور براي ديدار با استاندار و مسوولين استان و برگزاري چند نشست تخصصي در حوزه هاي مختلف گردشگري، زيرساخت و فضايي به استان سمنان سفر کرده است.

وي افزود: استارتاپ ها نقش اثرگذار و کمک کننده در ارتقاء شاخص هاي رفاهي، خدماتي، اشتغال و تحول اقتصاد در مناطق مختلف کشور دارند.

وي ابراز داشت: اکنون‌ موج چهارم انقلاب صنعتي بر پايه توسعه صنعت هاي نوين در حال شکل گيري است و در کشور نيز بايد توسعه صنعت هاي نوين مد نظر قرار بگيرد.

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اين که صنعت نوين کمک کننده در تامين بازار فروش است، بيان کرد: ظرفيت توليد صنايع دستي کشور 100 هزار ميليارد ريال است که اکنون 13 هزار و 580 ميليارد ريال صنايع دستي در کشور فروخته مي شود.

وي با بيان اين که اقتصاد محتوا، اقتصاد بزرگي است ادامه داد: در کشور 370 هزار هنرمند در زمينه صنايع دستي فعاليت دارند و استفاده از ظرفيت فضاي مجازي کمک کننده در رونق بازار فروش و اقتصاد هنرمندان صنايع دستي است.

** اقتصاد محتوا محور سهم اندکي در ايجاد درآمد در کشور دارد

به گفته براري، سهم کشور در ايجاد درآمد در زمينه اقتصاد محتوا محور اندک است و ضرورت دارد براي بهره وري بيشتر در زمينه اين نوع از اقتصاد تلاش شود.

رئيس سازمان فضايي کشور درباره اقتصاد محتوا محور گفت: کشورهاي جهان با استفاده از فضاي مجازي و اينترنتي با کمک خلاقيت و نوآوري و با هزينه اندک براي خود کسب و کار و منبع درآمد ايجاد مي کنند و ضرورت دارد در کشور نيز به اين نوع اقتصاد توجه شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان